×

15-letni chłopiec zaatakował rodziców nożem. Przygotowywał się od dłuższego czasu

Nastolatek zaatakował rodziców nożem. Oboje odnieśli rany kłute i cięte. Żyją, a ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, choć niewątpliwie było o włos od potwornej tragedii. Dlaczego 15-letni chłopiec chciał zabić najbliższych?

Nastolatek zaatakował rodziców nożem

Koszmarne sceny miały miejsce tuż przed godz. 22 w niedzielę 20 listopada na częstochowskim Rakowie.

nastolatek zaatakował rodziców nożem
Google Maps

Jak podaje portal klobucka.pl, 15-letni chłopak zaatakował nożem swoją matkę. Kiedy w obronie kobiety stanął ojciec nastolatka, jemu również postanowił wyrządzić krzywdę. Finał mógł być tragiczny. Rodzice mogą mówić jednak o prawdziwym szczęściu w nieszczęściu, bowiem udało im się przeżyć.

Rodzice chłopaka z ranami ciętymi i kłutymi trafili do szpitala. Doznane obrażenia nie zagrażają ich życiu. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają przebieg i okoliczności zdarzenia. Zarówno rodzice, jak i nieletni byli trzeźwi

– przekazała dziennikarzom rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie podkomisarz Sabina Chyra-Giereś.

Jak podaje „Fakt”, nastolatek przygotowywał się do ataku już od dłuższego czasu. Podobno wcześniej kupił w markecie maskę, aby rodzice go nie rozpoznali. Przerażona matka początkowo nie rozpoznała syna w zamaskowanym nożowniku.

nastolatek zaatakował rodziców nożem
Public Domain Pictures

Okoliczności ataku na rodziców

Dlaczego nastolatek chciał odebrać życie rodzicom? Klobucka.pl nieoficjalnie przekazała, że chłopak zaatakował niedługo po tym, jak matka zabrała mu telefon komórkowy. „Fakt” pisze z kolei, że 15-latek zaatakował rodziców, kiedy ci spali. Dodał przy tym, że rodzice nie mieli problemów wychowawczych z dzieckiem. Jednak od pewnego czasu, chłopiec zaczął mieć kłopoty z nauką.

15-latek trafił na oddział psychiatryczny szpitala w Lublińcu. Podczas przesłuchania 15-latek miał powiedzieć śledczym, że „chciał kogoś zabić”. Oficjalne motywy ataku nie są znane. Postępowanie w sprawie prowadzi częstochowska policja i prokuratura.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: wiadomosci.onet.pl, www.fakt.pl, www.klobucka.pl

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij