×

Kobieta napadła na bank w Przemyślu. Sytuację zaczęła ratować 91-latka z laską!

Tego dnia pracownicy placówki banku PKO BP w Przemyślu na podkarpaciu oraz ich klienci przeżyli chwilę grozy. Młoda kobieta zaatakowała pracownicę, której groziła nożem. Chwilę zawahania wykorzystała 91-letnia staruszka, która zaczęła okładać sprawczynię kulą ortopedyczną. Napad na bank w Przemyślu opublikowano w sieci.

Napad na bank w Przemyślu

Do chwil grozy doszło 6 grudnia w jednym z przemyskich banków w centrum miasta. Do placówki PKO BP przy ul. Mickiewicza po godzinie 16:00 weszła młoda kobieta. Podeszła do jednej z pracownic banku, przyłożyła jej nóż do gardła i zażądała pieniędzy. Pracownica przekazała jej 12,5 tys. zł. Kiedy napastniczka chowała pieniądze, cały czas trzymała jedną z pracownic za włosy.

Proszę Pani, co Pani robi?

– zapytała inna pracownica banku.

Rabuję bank

– odpowiedziała napastniczka.

Dlaczego? Przecież Pani jest porządną kobietą, ja to widzę. – Puść Pani tę dziewczynę

– dodała kobieta.

Nagranie z napadu na bank w Przemyślu udostępniono na Twitterze.

Twitter

91-latka zaczęła okładać napastniczkę

W tej chwili do akcji wkroczyła niesamowita staruszka, która zaczęła okładać napastniczkę kulą ortopedyczną. Wykorzystali do pracownicy banku, którzy obezwładnili kobietę z nożem. Następnie wezwano policję i pogotowie ratunkowe. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, a zatrzymana trafiła do aresztu.

Z ustaleń „Nowin” wynika, że zatrzymana to 25-letnia Zoja P. obywatelka Ukrainy, która posiada Rosyjski paszport. Dodatkowo kobieta miała przy sobie leki, które wskazywały, że leczy się psychiatrycznie. W rozmowie z „Faktem”  prokurator Marta Pętkowska wyjaśnia, że kobiecie zostaną przedstawione zarzuty dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. Niewątpliwie w całej tej sytuacji słowa uznania należą się seniorce, która zareagowała we właściwym momencie i udaremniła napad

— przekazała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

Źródła: www.fakt.pl, przemysl.naszemiasto.pl
Fotografie: Twitter.com (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x