×

Tragedia w Turku! Nie żyje 9-letni chłopak, który został zaatakowany przez starszego brata

Tragedia w Turku w województwie wielkopolskim. 9-letni chłopiec został zaatakowany nożem. Zmarł w wyniku poniesionych obrażeń. Sprawą zajęła się konińska prokuratura. Znana jest nieoficjalna przyczyna tej zbrodni.

Tragedia w Turku

Do zdarzenia doszło dzisiaj, tj. 31 grudnia 2019 r. w godzinach popołudniowych na Osiedlu Wyzwolenia 2 w Turku (woj. wielkopolskie). W jednym z mieszkań doszło do niewyobrażalnej tragedii, w wyniku której śmierć poniósł 9-letni chłopiec.

Jak w rozmowie z portalem turek.net.pl powiedziała prok. Aleksandra Marańda, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Koninie:

Doszło do tragedii, w której śmierć poniósł 9-letni chłopiec. Na miejscu przeprowadzane są oględziny w celu zabezpieczenia śladów i dowodów przestępstwa. Pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora

Kto i dlaczego zabił 9-latka z Turku?

Jak ustalił reporter RMF FM Mateusz Chłystun, zabójstwa chłopca miał dokonać jego 19-letni brat. Nieoficjalnie wiadomo, że nastolatek pokłócił się z młodszym rodzeństwem o dostęp do… komputera.

W czasie awantury wyciągnął nóż i pchnął nim kilka razy braciszka. Rany kłute brzucha i klatki piersiowej okazały się być śmiertelne. 9-latek pomimo podjętej próby reanimacji zmarł.

Prawdopodobnie w momencie zdarzenia w domu przebywały też matka i babcia chłopaków.

Jak donosi RMF FM, 19-latek został zatrzymany przez policję, ale nie wiadomo kiedy zostanie przesłuchany. Z kolei, serwis turek.net.pl informuje, że nastolatka przewieziono do szpitala w Turku w celu obserwacji psychologicznej

Źródła: www.rmf24.pl, wiadomosci.wp.pl, www.turek.net.pl

Może Cię zainteresować

zamknij