×

18-letni nożownik w Jaworznie. Młody mężczyzna zadał rany kłute i cięte trzem osobom

Z Jaworzna doszły do nas zatrważające wieści. 18-letni Bartosz S. podczas awantury zaatakował domowników nożem. Ile osób ucierpiało? Czy wszyscy przeżyli?

Co stało się w Jaworznie?

Do strasznej sytuacji doszło w sobotę, 23 listopada w jednym z mieszkań Jaworznie. Około godziny 17:30 rozgorzała awantura. 18-latek sięgną po nóż i zaczął atakować domowników.

Ojciec chłopaka usłyszał głośne krzyki mieszkańców. Wybiegł na korytarz i próbował powstrzymać napastnika. Pomógł mu również dziadek nastolatka. Na szczęście udało im się obezwładnić Bartosza i wezwać policję.

Jak poinformował Michał Nowak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji:

Nie wykluczamy, że 18-latek mógł być pod wpływem środków odurzających. Został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie

Kogo ugodził nożem?

Wiadomo, że chłopak rozpoczął od ataku na 45-letnią matkę. Zadał jej dwie rany kłute szyi i dwie głowy. Następnie rzucił się na 78-letnia babcię, u której zdiagnozowano rany kłute i cięte twarzy, nadgarstka i przedramienia. 12-letni brat atakującego ma rozcięty policzek.

Michał Nowak powiedział, że:

Dwie osoby już wyszły ze szpitala, trzecią zajmują się jeszcze lekarze. Najważniejsze w tym nieszczęściu jest to, że nic nie zagraża jej życiu i zdrowiu

Był pod wpływem?

Krew 18-latka poddano badaniom. Znamy już pierwsze wyniki, które wykazały u niego 1 promil alkoholu. Próbka sprawdzana jest również pod kątem obecności narkotyków.

W poniedziałek sprawę przejmie prokuratura. W śledztwie, któremu przewodził będzie prokurator, zbadane zostaną dokładne okoliczności całego zdarzenia. Bartosz S. może odpowiadać nawet za potrójne usiłowanie zabójstwa. Chłopak nie był wcześniej notowany.

Myślicie, że 18-latek chciał zabić najbliższe mu osoby? Czy był pod wpływem środków odurzających?

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.tvn24.pl, www.jaw.pl, www.rmf24.pl, dziennikzachodni.pl
Fotografie: Freepik (miniatura wpisu), Freepik.com

Może Cię zainteresować

zamknij