×

Od 5 lat nie używają papieru toaletowego. Robią to, żeby zaoszczędzić

Allenowie od 5 lat nie używają papieru toaletowego. To decyzja podyktowana… szukaniem oszczędności. Rodzina chciała odłożyć pieniądze na spłatę długów. Z czasem okazało się, że proste rozwiązanie przyniosło rezultaty. Co więcej, stało się inspiracją dla wielu osób.

Od 5 lat nie używają papieru toaletowego

Chcecie zaoszczędzić? Jak to mówią, czasem najlepsze są proste rozwiązania. Przekonała się o tym kanadyjska youtuberka Amber Allen, która prowadzi kanał „The Fairly Local Family”. Pokazuje na nim życie swojej rodziny w duchu „zero waste”.

Kilka lat temu rodzina Amber popadła w kłopoty finansowe. Spore zadłużenie miało związek z wysokimi opłatami za studia. Jako że potrzeba jest matką wynalazków, Amber i jej mąż, szukając sposobu na zaoszczędzenie pieniędzy, postanowili, że… zrezygnują z kupowania papieru toaletowego. Akurat w tamtym momencie w rodzinie pojawiło się małe dziecko. Amber korzystała wówczas z wielorazowych pieluch i właśnie to ją zainspirowało. Pomyślała, że to samo rozwiązanie można wykorzystać właśnie w przypadku papieru toaletowego, który teoretycznie wydaje się absolutnie niezbędnym produktem na liście zakupów. Rodzina stwierdziła jednak, że taki zakup jest równoznaczny z trwonieniem pieniędzy. Odtąd Allenowie zaczęli korzystać z wielorazowych ścinków materiału.

Namaczanie w occie

Najpierw Amber zakupiła mocne tkaniny z drugiej ręki. Jak twierdzi, doskonałym wyborem okazała się flanela. Potem kobieta pocięła materiał na mniejsze elementy i… tyle. Rodzina zaczęła korzystać ze szmatek podczas wizyty w toalecie. Jednakże wrzucenie użytego materiału bezpośrednio do pralki było fatalnym pomysłem. Dlatego Amber stwierdziła, że wcześniej należy namoczyć materiał w wodzie z octem. Dzięki temu można się pozbyć nieczystości jeszcze przed wrzuceniem materiału do pralki.

Od momentu wdrożenia tego rozwiązania minęło już kilka lat. W tym czasie rodzinie Amber udało się wyjść z długów (nie tylko dzięki rezygnacji z zakupu papieru). Domownicy przyzwyczaili się już do „wielorazowego papieru toaletowego” i nadal korzystają z tego pomysłu. Zwykły papier kupują tylko wtedy, gdy spodziewają się gości.

Gdy Amber opowiedziała o swoim pomyśle w serwisie YouTube, okazało się, że zaproponowane przez nią rozwiązanie ma wielu zwolenników.

Niestandardowy papier toaletowy okazał się inspiracją dla internautów, którzy poszukują oszczędności i pragną żyć w stylu „zero waste”.

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), www.instagram.com

Może Cię zainteresować