×

Rząd będzie rozdawał kolejne 1800 złotych! Prace nad nowym projektem już trwają

1800 zł dla seniorów i firm? Brzmi zachęcająco, a jak jest w rzeczywistości? Okazuje się, że rząd chce zachęcać do pracy osoby w wieku emerytalnym i szykuje na to rozwiązanie spore wsparcie finansowe. Wsparcie dla firm, które zatrudnią starszych pracowników.

1800 zł dla seniorów i firm

Polski rząd robi co może, aby ratować polską gospodarkę, a jednocześnie zyskać sobie przychylność Polaków. Jak donosi „Fakt”, obecnie toczą się prace nad nowym projektem ustawy, którego głównym założeniem jest zwiększenie aktywizacji zawodowej Polaków.

Jest to realizacja jednego z kamieni milowych, jakie znalazły się w Krajowym Planie Odbudowy

– pisze o projekcie „Fakt”.

1800 zł dla seniorów i firm
Flickr

Jedno z rozwiązań tyczy się bezrobotnych osób w wieku emerytalnym, które nie poszły jeszcze na świadczenie z ZUS-u.

Zakłada dofinansowanie do zatrudnienia osób bezrobotnych, które osiągnęły wiek emerytalny, a jeszcze nie poszły na świadczenie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. I tak firma, która zdecyduje się taką osobę zatrudnić będzie mogła liczyć na dofinansowanie w wysokości do 50 proc. najniższej pensji

– zaznacza dziennik.

Przypomnijmy, najniższa krajowa ma wynieść od 1 stycznia 3450 zł brutto, a od lipca 3600 zł brutto. Idąc tym tropem, firma, która zatrudni bezrobotnego seniora, dostanie wówczas od rządu nawet 1800 zł miesięcznie za każdego pracownika.

1800 zł dla seniorów i firm
Pixinio

Jest jeden haczyk

Jak podają źródła, dofinansowanie od rządu dla firm, a pośrednio także dla seniorów, będzie przysługiwało przez 24 miesiące. Jest jednak jeden haczyk. Po okresie wypłaty wspomnianego wsparcia, firma będzie musiała utrzymać zatrudnienie seniora jeszcze przez co najmniej kolejne 12 miesięcy.

Myślisz, że znajdzie się wiele firm, które skorzystają z takiej propozycji rządu?

Źródła: www.planeta.pl

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x