×

Ksiądz zakażony koronawirusem. Sanepid poszukuje uczestników mszy świętych

Ksiądz zakażony koronawirusem! Chory to proboszcz, który objął parafię niedawno, bo zaledwie w czerwcu tego roku. Zanim potwierdzono zakażenie, ksiądz odprawił msze w kilku świątyniach.

Kolejny rekord zakażeń

Chociaż dziwnie to brzmi, są rekordy, których wcale nie chcielibyśmy pobijać. Tymczasem to znów się dzieje. Jak wynika z najnowszego raportu resortu zdrowia, zakażenie koronawirusem potwierdzono u kolejnych 680 osób. Najwięcej, bo aż 222 przypadki zachorowań, potwierdzono na Śląsku. Tym samym liczba zachorowań w kraju wzrosła do 48 149. Zmarło 1 738 pacjentów.

Najbardziej niepokoi fakt, że w ciągu zaledwie kilku dni, ten rekord udało się pobić już kilkukrotnie. Rząd i Główny Inspektor Sanitarny zapowiadają zmiany. Ale o tym, że opornych raczej trudno będzie zdyscyplinować, świadczy chociażby fakt, że nawet niektórych polityków (jak posłanka Senyszyn) ciężko przekonać do wykonania darmowych testów na koronawirusa.

Tymczasem okazuje się, że już trzech senatorów jest zakażonych. Co więcej, każdy z nich przechodzi chorobę w inny sposób. Senator Ryszard Bober bez żadnych objawów, senator Libicki z kaszlem i bólem głowy, natomiast senator Dunin, jak sam stwierdził, „czuje się bardzo źle” i „boli go wszystko”.

Ksiądz zakażony koronawirusem

Co rusz w mediach pojawiają się informacje, że sanepid poszukuje kolejnych osób, które mogły zarazić się koronawirusem. A ten nie robi wyjątków. Atakuje na weselu, pogrzebie, w restauracji i podczas mszy świętej. Tym razem zakażony okazał się ksiądz proboszcz z parafii w Klępiczu, który spowiadał i odprawiał nabożeństwa w kilku świątyniach.

Chodzi o:

– kościół parafialny pw. św. Stanisława BM w Klępiczu,

– kościół filialny pw. Narodzenia NMP w Starym Objezierzu,

– kościół filialny pw. MB Królowej Korony Polskiej w Żelichowie,

– kościół filialny pw. Wniebowzięcia NMP w Nowym Objezierzu.

Wszyscy, którzy uczestniczyli w mszy świętej, przyjmowali komunię lub przystąpili do sakramentu spowiedzi w dniach 17-31 lipca, proszeni są o zgłoszenie się do sanepidu w Gryfinie. Do apelu przyłączyła się również Kuria Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

W związku z zakażeniem koronawirusem na terenie Parafii w Klępiczu prosimy wszystkich mieszkańców i przebywających na tym terenie gości o odpowiedzialną współpracę ze służbami sanitarnymi. Otaczamy modlitwą Księdza i wszystkich, od których przyjął zakażenie, a także potencjalnie zagrożonych oraz służbę zdrowia i służby sanitarne. Wszystkim przypominamy o obowiązku przestrzegania w każdych warunkach życia społecznego odpowiednich do danej sytuacji norm sanitarnych

– czytamy w komunikacie.

Osoby, które mogły mieć w ostatnim czasie kontakt z zakażonym księdzem, powinny się zgłosić do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gryfinie pod numerami telefonów: 694 493 763 – telefon alarmowy całodobowy, 605 739 898 oraz 91/ 416 23 43.

Do tej pory kwarantanną objęto 120 wiernych.

Źródła: www.fakt.pl, gs24.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu),

Polecane

Może Cię zainteresować