×

Koronawirus w Polsce 4 sierpnia. Padł kolejny rekord zakażeń COVID-19

Koronawirus w Polsce 4 sierpnia. Najnowsze raporty Ministerstwa Zdrowia nie napawają optymizmem. Od tygodnia dzienny przyrost zakażeń przekracza 500 przypadków. W związku z tym Łukasz Szumowski zdecydował się na radykalny krok.

Kontrole w sklepach

Minister Zdrowia w poniedziałek (3 sierpnia) był gościem na antenie Radiowej Jedynki. Przez dziennikarza został zapytany o obecną sytuację epidemiczną w kraju. Czy mamy do czynienia z drugą falą epidemii koronawirusa? Polityk odpowiedział:

Myślę, że trudno jeszcze mówić o drugiej fali, raczej to efekt dwóch rzeczy – trochę rozluźnienia, mamy parę ognisk z imprez rodzinnych, a to z wesel, a to z różnych spotkań. Druga rzecz, to są znowu duże ogniska, czyli kopalnie, zakłady produkcyjne i tam się pojawiają wysokie liczby zakażonych.

Przy okazji Szumowski zapowiedział powrót obostrzeń. Przypomniał także o obowiązku noszenia maseczek i zapowiedział kontrole w sklepach:

W kwestii noszenia maseczek nie ma wymówek. W tym tygodniu rozpoczynamy kontrole w sklepach. Kontrolę wykonywaną zarówno przez policję, jak i służby sanitarne, czy klienci noszą maseczki, czy personel nosi maseczki.

Tutaj niestety trzeba przypomnieć ludziom, że to jest prawo obowiązujące i trzeba nos i usta zasłaniać – nie ma wymówek medycznych, nie ma wymówek „bo zapomniałam”, „bo u nas nie ma wirusa”, bo to jest profilaktyka, to jest zapobieganie jego rozprzestrzenianiu się.

Koronawirus w Polsce 4 sierpnia

Czy powrót do niektórych restrykcji i zapowiedziane kontrole w sklepach spowodują zmniejszenie się liczby zakażeń? Wczoraj poinformowano o 575 nowych przypadkach zachorowań na COVID-19. Jak przedstawia się sytuacja po upływie kolejnej doby?

W dzisiejszym komunikacie czytamy o 680 kolejnych osobach zakażonych koronawirusem. Nowe przypadki dotyczą województw:

– śląskiego (222),
– wielkopolskiego (94),
– małopolskiego (88),
– mazowieckiego (49),
– dolnośląskiego (47),
– podkarpackiego (41),
– łódzkiego (39),
– świętokrzyskiego (26),
– pomorskiego (17),
– podlaskiego (15),
– zachodniopomorskiego (15),
– lubelskiego (8),
– opolskiego (7),
– lubuskiego (5),
– warmińsko-mazurskiego (4),
– kujawsko-pomorskiego (3).

Ministerstwo Zdrowia z przykrością poinformowało także o śmierci kolejnych 6 pacjentów z chorobą COVID-19.

Łącznie na terenie kraju mamy 48 149 osób zakażonych koronawirusem (w tym 1 738 to osoby zmarłe).

Źródła: wiadomosci.wp.pl, tvn24.pl
Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować