×

Królowa Elżbieta II jest chora! Nie jest dobrze, bo w ostatniej chwili odwołano jej spotkania

Królowa Elżbieta II jest chora. Wszelkie jej oficjalne spotkania zostały odwołane. Dotąd 93-letnia władczyni uczestniczyła w nich nieprzerwanie od 77 lat. Czyżby miał na nią zły wpływ stres wywołany ostatnią decyzją Harry’ego i Meghan?

Niełatwe życie królowej

Jest najdłużej panującą władczynią w historii. Królowa Elżbieta II ma 93 lata, a przed nią stawiane są wciąż nowe wyzwania. Pod koniec ubiegłego roku na jaw wyszedł skandal z członkiem rodziny królewskiej – księciem Andrzejem, który w przeszłości miał kilkukrotnie gwałcić nastolatkę.

Potem świat obiegła wiadomość, że Meghan Markle i książę Harry rezygnują ze swoich funkcji.

Kolejne rewelacje przeplatane były doniesieniami na temat homoseksualnych upodobań księcia Karola. Brytyjskie media nie spuszczają królewskiej rodziny z oczu. Jak dotąd, królowa świetnie znosiła tę presję. Czy tym razem jest inaczej?

Królowa Elżbieta II jest chora

Każdego roku od 77 lat, królowa Elżbieta II brała udział w spotkaniu Instytutu Kobiet Sandringham. W tym roku po raz pierwszy miało się to zmienić.

W czwartek, tuż przed rozpoczęciem wydarzenia, królewski członek zespołu ds. bezpieczeństwa poinformował przybyłe media, że Elżbieta II nie pojawi się na spotkaniu. Według rzecznika prasowego, władczyni „nie była gotowa na spotkanie”.

Podobna sytuacja miała miejsce w miniony poniedziałek, gdy w Pałacu Buckingham odbywało się uroczyste przyjęcie z okazji szczytu inwestycyjnego. W Londynie pojawili się przedsiębiorcy, rządy i instytucje międzynarodowe. Królowej Elżbiety II jednak zabrakło.

O nieobecności królowej poinformował wnuk królowej – książę William, który niespodziewanie poprowadził uroczystość.

Nie wiadomo, na ile poważny jest stan zdrowia królowej, jednak jej pierwsza od wielu lat nieobecność na ważnych spotkaniach wielu zmartwiła. Jak widać, nadmierny stres szkodzi wszystkim. Nie oszczędza również monarchów.

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Twitter.com

Polecane

Może Cię zainteresować