×

Harry i Meghan będą musieli słono zapłacić za porzucenie królewskiego życia. Kwoty są zawrotne!

Książę Harry i Meghan Markle oficjalnie porzucili królewskie życie i swoje tytuły. Obiecali również zwrócić 2,4 miliona funtów wydanych na remont ich posiadłości Frogmore Cottage, ponieważ większość czasu będą spędzać w Ameryce.

Meghan i Harry oddadzą 2,4 miliona funtów

Oficjalny komunikat Pałacu Kensington oznacza zakończenie rozmów. Po dniach kłótni ze starszymi członkami rodziny, umowa została zawarta.

Harry i Meghan, którzy według źródeł zamierzają spędzić „większość” swojego czasu w Ameryce Północnej, poniosą ogromne koszty zarówno finansowe, jak i emocjonalne. Oprócz zwrotu 2,4 miliona funtów wydanych na rozległą renowację Frogmore Cottage, zapłacą czynsz jak zwykły Brytyjczyk – szacowany na 360 000 funtów rocznie – aby zachować go jako swój brytyjski dom.

Harry i Meghan oddadzą 2,4 miliona
Facebook

Książę Karol ofiaruje im wsparcie

Książę Karol oświadczył, że „odetnie” Harry’ego od królewskich pieniędzy. Będzie jednak wspierał syna ze swoich prywatnych środków, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba.

Para będzie miała swobodę w negocjowaniu lukratywnych umów handlowych, które według ekspertów mogą przynieść im setki milionów funtów, chociaż obiecali „utrzymać wartości Jej Królewskiej Mości”.

Nadal pozostaje wiele pytań

Niestety, nadal pozostaje wiele nierozwiązanych problemów. Czy Harry i Meghan będą musieli usunąć słowo „Royal” ze strony internetowej SussexRoyal? Kto teraz będzie dbał o ich bezpieczeństwo? W związku z ostatnimi wydarzeniami są teraz na pierwszych stronach gazet na całym świecie. Odejście z rodziny królewskiej nie zapewni im anonimowości.

Królowa, która radziła sobie już z nie jednym kryzysem w monarchii, również w tym przypadku zachowała się z najwyższą klasą. Podziękowała parze za wykonaną pracę i życzy im szczęścia na nowej drodze. Szanuje ich wybór.

Czy Harry i Meghan podjęli dobrą decyzję? Ta decyzja świadczy o kryzysie w monarchii?

Źródła: viva.pl, www.dailymail.co.uk
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij