×

Koronawirus nad Bałtykiem. Sanepid poszukuje gości jednej z restauracji

Koronawirus nad Bałtykiem: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny poszukuje klientów gdyńskiej restauracji, którzy odwiedzili ją w ostatnich dniach lipca. Mogą być zakażeni wirusem SARS-CoV-2.

Tłumy na plaży. Epidemia nie odstrasza urlopowiczów

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport, dotyczący przyrostu zakażeń koronawirusem. Wynika z niego, że w ciągu doby liczba chorych zwiększyła się o kolejnych 575 osób. Liczba zakażeń w Polsce wzrosła tym samym do 47 tys. 469. W ostatnich dniach kilkukrotnie pobijane były kolejne rekordy zakażeń.

Ale koronawirus nie zraża urlopowiczów, którzy po przymusowej kwarantannie społecznej, są jeszcze mocniej spragnieni odpoczynku. Trudna sytuacja epidemiczna w Europie sprawiła, że wielu Polaków zaplanowało wypoczynek w polskich górach i nad morzem. Ma to swoje plusy, szczególnie dla polskiej branży turystycznej, która bardzo mocno odczuła ostatnie wydarzenia. Ale w czasie wakacji widać jak na dłoni, że wielu Polaków zapomniało o zagrożeniu. Może się okazać, że efektem będzie powrót do obostrzeń.

W miniony weekend media społecznościowe obiegły zdjęcia z plaży we Władysławowie. Wygląda na to, że trzeba się było sporo naszukać, żeby znaleźć choć kawałek wolnego miejsca na plaży. Parawan obok parawanu, nikt nie przejmował się takimi „szczegółami”, jak zachowanie dystansu społecznego.

Przypomnijmy: na świeżym powietrzu nie musimy zasłaniać ust i nosa, jeśli możemy zachować co najmniej 1,5 metra odległości od drugiej osoby.

Były piłkarz Legii Warszawa Wojciech Kowalczyk, po powrocie znad morza napisał na Twitterze:

Jak ktoś pyta, to parskanie i kichanie w twarz w normie nad morzem. Jak wrócimy to miejmy szczęście, by zdążyć się pożegnać z bliskimi.

Czy wakacyjne wyjazdy Polaków przyczynią się do tego, że już wkrótce pobite zostaną kolejne rekordy zakażeń?

Koronawirus nad Bałtykiem. Byłeś w tej restauracji?

Chociaż podczas urlopu chcemy zapomnieć o wszystkim, co nieprzyjemne, koronawirus nie daje o sobie zapomnieć.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna poszukuje osób, które w dniach 26-30 lipca były w restauracji Pueblo w Gdyni. Możliwe, że są one zakażone koronawirusem.

W związku z prowadzonym dochodzeniem epidemiologicznym, związanym z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gdyni prosi o kontakt osoby, które w dniach 26-30 lipca 2020 r. były klientami Restauracji Pueblo w Gdyni przy ulicy Antoniego Abrahama 56 (wejście od ul. Władysława IV)

– czytamy w komunikacie.

Goście restauracji mogą zgłaszać się poprzez: tel: 58 620-18-38 wew. 326 lub tel. kom.: 605-462-480 i drogą mailową, pod adresem: epidemiologia@psse.gdynia.pl.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Facebook

Polecane

Może Cię zainteresować