×

Koronawirus w Polsce: 3 sierpnia. Czy druga fala epidemii już się zaczęła?

Koronawirus w Polsce: 3 sierpnia. Epidemia nieustannie się rozwija, a chorych w kraju przybywa. Czy może to mieć związek z dziwnymi przesyłkami, które stale napływają z Chin?

Tajemnicze przesyłki z Chin

Pochodzenie koronawirusa wciąż jest wielką zagadką dla świata nauki. Pomimo nieustannie prowadzonych badań, do tej pory nie ustalono w jaki sposób doszło do pierwszego zakażenia. Nadal nie wiadomo czy wirus przeniósł się ze zwierzęcia na człowieka, czy też został sztucznie wyhodowany w chińskim laboratorium. Ta druga teoria zdobywa w ostatnim czasie coraz większą popularność. Zdecydowanie na jej korzyść działa fakt, że ludzie na całym świecie otrzymują tajemnicze przesyłki z Chin, w których znajdują się nieopisane nasiona. Nie wiadomo na razie do jakiej należą rośliny, ale pewne jest, że ich wysianie może mieć poważne konsekwencje. Specjaliści przypuszczają bowiem, że nieznana roślina może być trująca bądź prowadzić do zaburzenia ekosystemu poprzez wypieranie gatunków rodzimych. Prawdopodobne jest także, że rośliny mogą być skażone lub przenosić niebezpieczne choroby. Państwowy Instytut Ochrony Roślin wydał oficjalny komunikat, w którym przedstawił procedury postępowania w przypadku otrzymania potencjalnie niebezpiecznej przesyłki z Chin.

Koronawirus w Polsce: 3 sierpnia

Bez wątpienia bardzo interesującym zjawiskiem jest fakt, że spory wzrost liczby zakażeń koronawirusem w Polsce zbiegł się w czasie z nadejściem z Chin tajemniczych przesyłek. Wydaje się prawdopodobne, aby ludzie mogli zarażać się COVID-19 za pośrednictwem przesyłek, ponieważ żywotność koronawirusa na powierzchniach plastikowych, metalowych czy szklanych może wynosić nawet dziewięć dni! Należy również pamiętać, że koronawirus wciąż mutuje i w związku z tym, jego charakterystyka może zmieniać się w czasie. Z tego względu konieczne jest zachowanie czujności i stałe utrzymywanie jak najwyższej higieny.

Tymczasem, rozluźnienie spowodowane okresem wakacyjnym i coraz słabsze utrzymywanie reżimu sanitarnego 575 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Chorzy pochodzą z województw:

– śląskiego (146),
– wielkopolskiego (98),
– mazowieckiego (82),
– małopolskiego (78),
– podkarpackiego (42),
– pomorskiego (20),
– łódzkiego (20),
– dolnośląskiego (17),
– zachodniopomorskiego (15),
– lubelskiego (13),
– lubuskiego (13),
– podlaskiego (10),
– kujawsko-pomorskiego (9),
– świętokrzyskiego (8),
– opolskiego (3),
– warmińsko-mazurskiego (1).

Od wczoraj w Polsce odnotowano 1 zgon spowodowanych przez COVID-19. Osoba ta była w podeszłym wieku i cierpiała na choroby współistniejące. Od początku epidemii w Polsce odnotowano już 47 469 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło natomiast 1 732 osób. Analizując dane dotyczące liczby zakażeń, można stwierdzić, że druga fala epidemii koronawirusa w Polsce już się rozpoczęła.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij