×

Kolejna fala pandemii w Polsce? Fatalne wieści

Jeśli myślisz, że raz na zawsze wygraliśmy walkę z COVID-19, możesz się zdziwić. Prof. Marcin Drąg z Katedry Chemii Biologicznej i Bioobrazowania Politechniki Wrocławskiej ostrzega. Kolejna fala pandemii w Polsce ma pojawić się już niebawem.

Epidemia COVID-19 w Polsce

Za nami bardzo trudny czas. Okres pod znakiem epidemii COVID-19 w Polsce, która zabrała wiele ludzkich istnień. Według oficjalnych danych, w kraju potwierdzono dotychczas 6,01 mln przypadków zakażenia COVID-19. Blisko 116 tys. osób zmarło.

Od kilku tygodni nowych przypadków zakażeń COVID-19 Polsce jest znikoma. To przyczyniło do zmiany stanu epidemii w stan zagrożenia epidemiologicznego, który obowiązuje od 16 maja 2022 roku – koniec stanu epidemii. Wydawać by się mogło tym samym, że możemy spać spokojnie, bowiem COVID-19 już więcej do nas nie wróci – przynajmniej nie z taką „siłą”, jak miało to miejsce jeszcze kilka miesięcy temu. Czy aby na pewno?

Kolejna fala pandemii w Polsce

Myślę, że na jesieni będziemy mieli kolejną falę pandemii COVID-19

– stwierdził w programie „Newsroom” Wirtualnej Polski prof. Marcin Drąg z Katedry Chemii Biologicznej i Bioobrazowania Politechniki Wrocławskiej.

Niestety, prognozy eksperta są bardzo niepokojące. Nie wyklucza, że szpitale znów będą zapełnione, a Polacy staną pod groźbą kolejnego lockdownu.

Wrócimy do tego, co było w poprzednich latach. Zwłaszcza że w Polsce mamy dwa czynniki, które spowodują, że możemy się tego spodziewać: jeden z najniższych stopni wyszczepienia, ok. 50 proc., i bardzo dużą liczbę niezaszczepionych uchodźców. Ta liczba jest wystarczająca do tego, żeby znowu zapełnić szpitale, żebyśmy stanęli przed groźbą lockdownu

– ocenił prof. Drąg.

Ekspert wspomniał również o czwartej dawce szczepionki przeciw COVID-19 i o tzw. szczepionkach multiwalentnych.

Tobie też ciężko wyobrazić sobie powrót do „zamknięcia w czterech ścianach”?

Źródła: wiadomosci.wp.pl

Może Cię zainteresować