×

Najnowsze dane podane przez Ministerstwo Zdrowia niestety nie pozostawiają wątpliwości – zmarła kolejna osoba. To już 8 ofiara koronawirusa w Polsce – 83-letni mężczyzna miał choroby współistniejące i zmarł w szpitalu w Tychach. Mamy też 36 nowych zachorowań, a w sumie jest ich już 684.

Nowe, alarmujące dane

To kolejny wzrost liczby potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce w ciągu ostatniej doby. Tylko wczoraj (w niedzielę) podano do wiadomości informację o aż 98 nowych chorych.

Ministerstwo Zdrowia za pośrednictwem Twittera podało najnowsze dane dotyczące liczby zachorowań w Polsce. Niestety, potwierdzono nową ofiarę śmiertelną.

Do tej pory odnotowano 8 zgonów. Wczoraj Ministerstwo potwierdziło, że szóstą ofiarą COVID-19 była 37-letnia przedszkolanka z Poznania. Po wykryciu u niej koronawirusa aż 100 osób, w tym małe dzieci, musiało trafić na kwarantannę. Siódmą potwierdzoną w Polsce ofiarą COVID-19 był 43-letni mężczyzna który pracował jako przewoźnik autobusowy. Ósmą ofiarą stał się 83-letni mężczyzna w Tychach.

Jak minimalizować ryzyko zakażenia?

Ministerstwo Zdrowia od kilku dni nieustannie apeluje aby wszyscy, którzy mają taką możliwość, pozostali w domach. By nie zarazić siebie i innych ważne jest, by nie wychodzić bez konieczności. Kluczową sprawą jest również zachowanie dużego dystansu od innych ludzi.

Najważniejsze by uniknąć zakażenia jest częste i dokładne mycie rąk mydłem! Udowodniono naukowo że częste mycie rąk mydłem to najskuteczniejszy sposób na uniknięcie zakażenia.

#Niekłammedyka

Bardzo ważne jest również, aby stosowac się do apelu medyków – nie oszukiwać lekarzy i służb medycznych. Aby zatrzymać rozprzestrzeniającą się w Polsce epidemię odpowiednie służby muszą mieć wiedzę o wszelkich symptomach i kontaktach.

Wiele osób przechodzi koronawirus bez żadnych objawów, więc ludzie nawet nie wiedzą że narażają innych na śmiertelne niebezpieczeństwo. Dodatkowo gdy nieodpowiedzialni ludzie ukrywają informacje, mogą zarazić personel medyczny, co prowadzi niejednokrotnie wyłączenia medyków ze służby na czas kwarantanny. A już teraz służba zdrowia ma za mało rąk do pracy!

Polecane

Może Cię zainteresować