×

W Radomiu zmarł pacjent zarażony koronawirusem. Pracował jako przewoźnik autobusowy

Prezydent Radomia poinformował za pośrednictwem Facebooka o śmierci pacjenta zarażonego koronawirusem. Był to 43-letni mieszkaniec powiatu białobrzeskiego.

Zmarł pacjent zarażony koronawirusem

Radosław Witkowski, prezydent Radomia, poinformował przez swoje media społecznościowe, że zmarł pacjent u którego zdiagnozowano wirusa:

Niestety, w Radomski Szpital Specjalistyczny im. dr. Tytusa Chałubińskiego zmarł pacjent zarażony koronawirusem. To 43-letni mieszkaniec powiatu białobrzeskiego, który do naszego szpitala trafił 16 marca jako pierwszy pacjent z COVID-19.

Podał również liczbę pacjentów, którzy obecnie mają potwierdzone zakażenie koronawirusem:

Obecnie w RSS przebywa 10 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Ich stan jest stabilny. 13 kolejnych oczekuje w szpitalnych izolatkach na wyniki testów. Za oknem piękne słońce, które zachęca do wyjścia.

Apeluję jednak – #zostanwdomu! Tylko tak możemy powstrzymać epidemię. Ja tymczasem będę dzisiaj rozmawiał z odpowiedzialnymi za służbę zdrowia w Radomiu o tym, jak jeszcze jako samorząd możemy pomóc lekarzom i całemu personelowi, którzy walczą na pierwszej linii z koronawirusem.

Jego stan się pogorszył

Mężczyzna pracował jako przewoźnik autobusowy i zgłosił się sam do szpitala, tłumacząc, że źle się czuję. Okazało się, że jest zarażony koronawirusem. Trzy dni temu Gazeta Wyborcza Radom podała, że jego stan się pogorszył, lekarze zapewniali jednak, że jego stan jest stabilny. Sanepid przebadał osoby, które miały z nim kontakt oraz podróżowały kierowanym przez niego autobusem.

Nie podano, że bezpośrednią przyczyną śmierci była choroba COVID-19, możliwe więc, że pacjent cierpiał na inne choroby.

Źródła: warszawawpigulce.pl, www.rdc.pl, www.facebook.com, radom.wyborcza.pl

Może Cię zainteresować

zamknij