×

Koronawirus: 2 nowe ofiary śmiertelne i aż 58 nowych zachorowań w Polsce

Ministerstwo Zdrowia na  Twitterze podało najnowsze, alarmujące dane o kolejnym wzroście liczby potwierdzonych zachorowań w Polsce. Pojawiło 58 nowych przypadków COVID-19. Podano także informację o 2 kolejnych zgonach.

Liczby wciąż rosną

Potwierdzono dwie nowe ofiary śmiertelne koronawirusa – obie w Warszawie.

Tylko dziś (czwartek) od rana Ministerstwo Zdrowia podało informację o aż 170 nowych zachorowaniach. Do tej pory stwierdzono 16 ofiar śmiertelnych COVID-19.

Jak uniknąć zakażenia?

Sytuacja jest naprawdę poważna, dlatego tak ważne jest aby każdy kto ma taką możliwość, pozostał w domu. Ministerstwo Zdrowia i medycy przekonują nieustannie, by nie wychodzić bez konieczności, unikać ludzi, zachowywać od innych osób duży dystans. Mieszkania należy często wietrzyć, a przede wszystkim – jak najczęściej dokładnie myć ręce mydłem! Udowodniono naukowo ponad wszelką wątpliwość, że częste mycie rąk mydłem to najskuteczniejszy sposób na uniknięcie zakażenia. Warto też na czas epidemii zrezygnować z długich paznokci, które utrudniają dokładne dbanie o higienę rąk. Ponadto należy powstrzymać się od dotykania twarzy. Warto też regularnie dezynfekować klamki i telefony, czyli rzeczy których najczęściej dotykamy.

Dodatkowo należy pamiętać o bardzo ważnym apelu medyków – błagają by nie oszukiwać lekarzy i służb. Podawanie prawdziwych informacji jest kluczowe do odpowiedniej diagnozy, ale także do zatrzymania rozprzestrzeniającej się w Polsce epidemii.

Wiele osób, zwłaszcza młodych i w dobrej kondycji, przechodzi zarażenie koronawirusem bez obiawów, więc nawet nie wie, że naraża na śmiertelne niebezpieczeństwo innych ludzi! Dodatkowo taka osoba może zarazić personel medyczny, co prowadzi do zamykania szpitali i wyłączenia medyków ze służby na czas kwarantanny – a i tak jest ich stanowczo za mało.

Polecane

Może Cię zainteresować