×

Ministerstwo Zdrowia za pośrednictwem swojego Twittera podało najnowsze, alarmujące dane o wzroście liczby potwierdzonych zachorowań w Polsce. Mamy 15 nowych przypadków koronawirusa.

Najwięcej na Mazowszu, liczby wciąż rosną

Wciąż najwięcej chorych, 127 przypadków, jest w woj. mazowieckim. W najnowszym komunikacie najwięcej potwierdzonych przypadków pojawiło się na Śląsku.

 

Tylko w niedzielę Ministerstwo podało informację o aż 98 nowych zachorowaniach. Co gorsza zaczęła też rosnąć liczba potwierdzonych przypadków zgonów spowodowanych bezpośrednio zachorowaniem na koronawirusa i jego następstwami. Szóstą potwierdzoną w Polsce ofiarą COVID-19 była 37-letnia przedszkolanka z Poznania.

Kobieta miała ukrywać przed medykami i sanepidem, że miała kontakty z kuzynem który niedawno był we Włoszech. Przez to naraziła wiele osób na niebezpieczeństwo – po wykryciu u niej koronawirusa 100 osób trafiło na kwarantannę.

Siódmą potwierdzoną w Polsce ofiarą koronawirusa jest 43-letni mężczyzna który pracował jako przewoźnik autobusowy.

Jak uniknąć zakażenia?

Sytuacja jest naprawdę poważna, dlatego przyłączamy się do apelów Ministerstwa Zdrowia i namawiamy wszystkich, którzy mają taką możliwość, do pozostania w domach. Aby zminimalizować szanse zakażenia wystarczy przestrzegać prostych zaleceń – nie wychodzić bez konieczności, unikać ludzi, zachowywać od innych osób duży dystans. Mieszkania wietrzyć, a przede wszystkim – często i dokładnie myć ręce mydłem! Udowodniono naukowo ponad wszelką wątpliwość, że częste mycie rąk mydłem to najskuteczniejszy sposób na uniknięcie zakażenia.

Dodatkowo przyłączamy się do bardzo ważnego apelu medyków – o nie oszukiwanie lekarzy i służb. Podawanie prawdziwych informacji jest kluczowe nie tylko do przeprowadzenia badań i testów, ale także do zatrzymania rozprzestrzeniającej się w Polsce epidemii. Wiele osób przechodzi koronawirus bezobiawowo, więc nawet nie wie, że naraża na śmiertelne niebezpieczeństwo kolejnych ludzi! Dodatkowo gdy osoba ukrywa informacje, może zarazić personel medyczny, co prowadzi niejednokrotnie do zamknięcia szpitali i wyłączenia medyków ze służby na czas kwarantanny – a i tak jest ich za mało! Apelujemy o rozsądek, przestrzeganie zaleceń i mówienie prawdy!

Polecane

Może Cię zainteresować