×

Stalowa Wola: Przytulał 3-latka, który przeżył wypadek. Kim jest strażak?

Kim jest strażak ze zdjęcia, którego poznała cała Polska? Dopiero teraz wychodzą na jaw informacje na temat mężczyzny, który niósł na rękach ocalonego z wypadku samochodowego chłopca. 2,5-letni Sebastian na pewno zapamięta go do końca życia.

Wypadek samochodowy

Choć od wypadku drogowego w Jamnicy minęło już kilka dni, to emocje nie zdążyły jeszcze opaść. Wciąż pojawiają się nowe dane dotyczące okoliczności okrutnego incydentu, który odebrał życie dwojgu ludzi. Internauci bardzo przejęli się sytuacją trójki chłopców, którzy zostali sierotami. Można zauważyć, że regularnie w kolejnych doniesieniach dotyczących incydentu regularnie przewija się zdjęcie przedstawiające strażaka niosącego na rękach 2,5-letniego chłopca. Wiele osób zastanawiało się, kim jest mężczyzna z przejmującego grozą zdjęcia.

Okazuje się, że uchwycona na fotografii postać to Łukasz Podstawski, funkcjonariusz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu. 37-latek już od jedenastu lat sprawuje funkcję członka Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego. Mężczyzna mieszka z rodziną w Pysznicy koło Stalowej Woli. W jednym z wywiadów udzielonych niedługo po głośnym wypadku na trasie Stalowa Wola – Tarnobrzeg na Podkarpaciu strażak przyznał, że udostępnione w sieci zdjęcie zrobiło na nim wrażenie. Łukasz Podstawski, funkcjonariusz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu mówił:

Do tego zdjęcia nie trzeba dodawać żadnego komentarza z mojej strony, tam już jest wszystko, ku przestrodze dla innych.

 

Kim jest strażak ze zdjęcia?

Mężczyzna unika jednak nadmiernej aktywności w mediach. Uważa, że szacunek i podziękowania powinny być kierowane do tych, którzy na miejscu wypadku jako pierwsi udzielali pomocy poszkodowanym. Przypomnijmy, że o wypadku w pierwszej kolejności dowiedzieli się żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Grupa mężczyzn zupełnie przypadkowo zauważyła, że doszło do wypadku. Oprócz tego na miejscu znajdowała się przechodząca w pobliżu kobieta. To właśnie ona przejęła opiekę nad dzieckiem do momentu przekazania go ratownikom.

Jak udało się ustalić największą pasją Łukasza Podstawskiego jest sport, w szczególności sztuki walki. Mężczyzna jest członkiem Stalowowolskiego Klubu Kyokushin Karate Bushido Stalowa Wola. Ma na swoim koncie wiele tytułów. Zdobył m.in. brązowy medal mistrzostw Polski seniorów w karate kyokushin, w kategorii do 90​ kilogramów. Oprócz tego strażak trenuje kickboxing. W tej dziedzinie także osiąga wybitne wyniki. Zaledwie trzy tygodnie temu wywalczył trzeci z rzędu brązowy medal Pucharu Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w formule K1, w kategorii wagowej do 91 kilogramów.

Bez wątpienia emocjonalne zdjęcie, którego częścią jest właśnie Łukasz Podstawski miało ogromny wpływ na powodzenie dwóch zbiórek internetowych przeprowadzonych na rzecz rodziny ofiar wypadku w Jamnicy. Fotografia niczym magnes przyciąga ludzi wrażliwych na krzywdę innych. Dzięki niebywałemu zaangażowaniu internautów troje osieroconych chłopców może spać spokojnie. W przyszłości nie zabraknie im już niczego.

 

 

Fotografie: Imgur, Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij