×

Jarosław Kaczyński kaszle w trakcie wywiadu. Czyżby coś było nie tak ze zdrowiem prezesa?

Jarosław Kaczyński znów na ustach wszystkich. A to za sprawą tego, że prezes kaszlał w trakcie ostatniego wywiadu dla Radia RMF FM. Czyżby miał problemy zdrowotne, o których nie chce mówić? Warto przypomnieć, że ostatnio Kaczyński beztrosko wybrał się do kościoła… W radiu również stawił się osobiście, do tego w obstawie.

Kaczyński kaszlał w trakcie wywiadu

W trakcie wczorajszej rozmowy z Krzysztofem Ziemcem prezes PiS kilkukrotnie kaszlał. Jednakże nie zasłaniał ust w sposób jaki jest zalecany czyli zgięciem łokcia, a przyłożył dłoń jak zauważyli redaktorzy Faktu. Dziennikarz prowadzący rozmowę zaznaczył, że jego gość ma do dyspozycji wodę:

Może proszę się napić łyka wody panie prezesie, jest szklanka.

Prezes uważa, że Andrzej Duda jako prezydent nie może unikać niebezpieczeństwa w trakcie kwarantanny. Pełni on najwyższą funkcję w państwie i musi podejmować ryzyko:

Prezydent pełni najwyższą funkcję w państwie i wtedy, kiedy powstanie niebezpieczeństwo w szerokim zakresie, nie może być kimś, kto ucieka i unika tego niebezpieczeństwa.

Prezesa wirus się nie ima?

Prezes PiS stwierdził także, że pracuje i obecna pandemia nie zmieniła jego planu dnia. Jarosława Kaczyńskiego zauważono tydzień temu w kościele. Przyjechał on w asyście swoich ochroniarzy, a czarna limuzyna zaparkowała praktycznie pod drzwiami świątyni. W trakcie wywiadu zapytano go o tę kwestię i zapowiedział, że planuje udać się do Smoleńska w rocznicę katastrofy:

Ja byłem w kościele w zeszłą niedzielę. Było mniej więcej 10 osób. Sądzę, że do kościoła można chodzić, jeśli nie stwarza to niebezpieczeństwa. Jeśli będzie to możliwe, planuje 10 kwietnia lecieć do Smoleńska, żeby uczcić pamięć ofiar katastrofy rządowego samolotu.

Czy takie zachowanie w trakcie wywiadu w czasie pandemii można uznać za odpowiedzialne?

Źródła: www.youtube.com, www.fakt.pl
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), YouTube

Polecane

Może Cię zainteresować