×

79 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmiana raportowania

79 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Są też kolejne ofiary śmiertelne. Takie informacje podało na Twitterze Ministerstwo Zdrowia, które od dzisiaj wprowadza zmiany w raportowaniu sytuacji dotyczącej pandemii.

79 nowych przypadków zakażenia koronawirusem

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia zweryfikowano kolejnych 79 zakażeń koronawirusem. Najwięcej, bo aż 22 przypadków wykryto w województwie śląskim. Pozostałe przypadki dotyczą:

14 osób z woj. lubelskiego, 12 osób z woj. wielkopolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. pomorskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. łódzkiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz 1 osoby z woj. świętokrzyskiego.

Resort poinformował również o dwóch przypadkach śmiertelnych:

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci dwóch osób zakażonych koronawirusem: 59-letniego mężczyzny ze szpitala w Tychach oraz 88-letniej kobiety ze szpitala w Łańcucie, która miała choroby współistniejące.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2633/45 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)

Zmiany raportowania

W Polsce z powodu koronawirusa hospitalizuje się 2 317 pacjentów, a 183 095 objęto kwarantanną. Z kolei pod nadzorem epidemiologicznym przebywa 48 039 osób.

Ministerstwo Zdrowia informuje także, że zmienia sposób informowania o koronawirusie. Jak czytamy w porannym twicie:

Zmiany w porach raportowania nowych przypadków osób zakażonych #koronawirus. Od dziś pierwszy poranny raport będziemy publikować między godz. 10.00 a 11.00. Przesunięciu ulegają również kolejne godziny raportów. Niezmiennie będziemy publikować dane zaraportowane do MZ przez WSSE.

Dbajcie o siebie i bliskich

Pamiętajcie o nowych obostrzeniach, które zostały wprowadzone kilka dni temu. Osoby niepełnoletnie nie mogą przebywać poza domem bez opieki osoby dorosłej. Nastąpiły też zmiany w funkcjonowaniu większości sklepów.

Jeśli potrzebujesz środków do dezynfekcji przypominamy, jak samodzielnie zrobić taki płyn. WHO wydało specjalną instrukcję jak w prosty, domowy sposób go wykonać.

Wspierajcie także osoby starsze w waszej okolicy. Niejednokrotnie będą potrzebowali waszej pomocy w kwestii zakupów artykułów spożywczych bądź leków. Są to najbardziej zagrożone osoby i dla wielu z nich zakażenie może być śmiertelne.

Ograniczenie wychodzenia z domu jest kluczowe w walce z pandemią!

Źródła:
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij