×

Wybuch pożaru w barze karaoke. Spanikowani ludzie wyskakiwali z okien, łamiąc ręce i nogi

Pożar baru karaoke w mieście Thuan An w południowym Wietnamie. W jego wyniku zginęło co najmniej 12 osób a kilkadziesiąt innych odniosło obrażenia. Wiadomo, że stan 12 rannych ocenia się jako bardzo ciężki. Jak podaje portal vietnamnews.vn, łącznie do szpitala trafiło około 40 poszkodowanych. Jak doszło do zaprószenia ognia? Co tam się stało?

Pożar baru karaoke w mieście Thuan An w południowym Wietnamie

Wiadomo, że we wtorkowy wieczór na pierwszym i drugim piętrze trzykondygnacyjnego budynku wybuchł pożar. Ogień bardzo szybko rozprzestrzenił się po całym budynku. Gdy przebywający w nim ludzie zdali sobie sprawę z tego, że się pali, wpadli w panikę. Byli tak przerażeni, że zaczęli wyskakiwać z pierwszego i drugiego piętra przez okna na chodnik, łamiąc nogi i ręce. Wielu z nich doznało poważniejszych obrażeń.

Na miejscu zdarzenia niemal natychmiast pojawiły się służby. Wysłano tam 66 strażaków, którzy opanowali sytuację po około godzinie. Lokalna prokuratura wszczęła już śledztwo w sprawie przyczyn tej tragedii.

Przyczyna pożaru baru w Wietnamie

Śledztwo w sprawie przyczyn pożaru najprawdopodobniej nie zakończy się tak szybko. Jak poinformował portal vietnamnews.vn, w pożarze baru karaoke w mieście Thuan An w południowym Wietnamie zginęło co najmniej 12 osób, a około 40 trafiło do szpitala. Stan 12 poszkodowanych określany jest jako ciężki.

Portal vietnamnews.vn poinformował też, że w 2016 roku miał miejsce bardzo podobny wypadek w stolicy kraju, Hanoi. Według ich danych, w wyniku pożaru karaoke zginęło wówczas 13 osób.

Źródła: tuoitrenews.vn, www.tvp.info
Fotografie: Laodong (miniatura wpisu), Twitter, YouTube

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x