×

MEN ogłasza zmiany w zdalnym nauczaniu. E-lekcje będą zawieszone!

Zmiany w zdalnym nauczaniu. Ministerstwo Edukacji Narodowej właśnie poinformowało, że już niedługo e-lekcje będą zawieszone. Czy uczniowie wrócą do szkół? Tak, ale jeszcze nie teraz…

Zmiany w zdalnym nauczaniu

W zdalnym nauczaniu niedługo nastąpią zmiany spowodowane zawieszeniem zajęć prowadzonych przez Internet. Jak przekazała rzeczniczka prasowa Ministerstwa Edukacji Narodowej, Anna Ostrowska w rozmowie z PAP:

Od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek 9 i piątek, 10 kwietnia bieżącego roku szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość, ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów.

Ministerstwo dokłada wszelkich starań, aby ułatwić dzieciom oraz ich rodzicom kontynuowanie edukacji. W tym celu powstał specjalny projekt, który zapewnia szkołom dofinansowanie rządowe na sprzęt komputerowy dla osób, które go nie posiadają.

Nie obejmuje to wszystkich szkół

Szkoły, które nie zawieszają swoich działań to placówki specjalistyczne (szkoły specjalne, umiejscowione w poprawczakach) oraz przedszkola.

Jak informuje rzeczniczka MEN:

Natomiast przedszkola, jako placówki nieferyjne, do 10 kwietnia bieżącego roku prowadzą swoją działalność z dziećmi zgodnie z przepisami prawa o czasowym ograniczeniu funkcjonowania jednostek systemu oświaty

Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej był wczorajszym gościem w Polsat News. Na pytanie, jak długo mają być zamknięte szkoły odpowiedział, że po Świętach Wielkanocnych mają zapaść kolejne decyzje dotyczące tego tematu.

Z kolei Mateusz Morawiecki zapowiadał, że rząd pragnie, aby po okresie wielkanocnym Polacy wrócili do „w miarę regularnej i normalnej pracy”. Czy szkoły także wrócą do normalnego toku działania? Okaże się niebawem…

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: superbiz.se.pl, polskieradio24.pl, dziennikzachodni.pl, www.rp.pl
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij