×

Jaki majątek zebrał Paweł Kukiz? Poseł, który znalazł się na ustach całej Polski

Jedno głosowanie i Paweł Kukiz znalazł się na ustach całej Polski. Ale nie takiej sławy z pewnością życzyłby sobie poseł i muzyk, przyzwyczajony raczej do oklasków, a nie wyzwisk. Niektórzy zarzucają mu, że dla PiS poseł sprzedał dawne ideały. Czy było warto? Jaki majątek zebrał Paweł Kukiz?

„Lex TVN”

Lex TVN” – to hasło pojawia się w mediach od kilku tygodni. To potoczna nazwa ustawy, która wzbudza ogromne kontrowersje. Politycy PiS twierdzą, że chodzi w niej o to, by ochronić media w Polsce przed kapitałem rosyjskim, chińskim i arabskim. Jednakże politycy opozycji i komentatorzy mówią wprost: w ustawie chodzi o to, żeby wykluczyć TVN z rynku medialnego i odebrać stacji koncesję na nadawanie.

Jeśli projekt złożony przez grupę posłów PiS wejdzie w życie, w Polsce będą mogły działać tylko takie media, w których udział zagranicznego kapitału nie przekracza 49 procent (chyba że nadawca ma siedzibę na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego, a więc Unii Europejskiej, Islandii, Norwegii i Liechtensteinu).

Kukiz sprzedał duszę PiS-owi?

„Bo tutaj jest jak jest po prostu. I Ty dobrze o tym wiesz” – śpiewał Paweł Kukiz, tworząc z Janem Borysewiczem jedną z najbardziej popularnych i lubianych piosenek w kraju. Patrząc na to, co dzieje się w ostatnich dnia w polskiej polityce, ciężko nie zauważyć, że te słowa piosenki mają bardzo gorzki smak.

Kukiz, który uważał się za antysystemowca i z taką też „łatką” wkraczał w świat polityki, nagle w oczach wielu zmienił się w potulnego baranka. Wolnościowiec sprzedał duszę PiS-owi?

Jaki majątek zgromadził Paweł Kukiz
Twitter

Hipokryzję wytykano Kukizowi już od dawna. Niby gardził partyjniactwem, a sam wpadł po uszy.

Wybierzemy sobie swoich posłów z JOW-ów. Takich, którzy będą odpowiedzialni przed nami, a nie przed wodzami partyjnymi. Tyle, cała filozofia. I to jest ta cała moja polityka. Jak to zrobimy, to mam w d… tę politykę i wracam tylko i wyłącznie na scenę

– mówił kilka lat temu.

Jaki majątek zgromadził Paweł Kukiz
Twitter

Ale ponoć tylko krowa nie zmienia zdania. Po tym, co działo się w ostatnich dniach w Sejmie, coraz głośniej mówi się o hipokryzji Kukiza.

Jako muzyk Paweł Kukiz wielokrotnie otrzymał owacje na stojąco i prośby o bis. Wczoraj z ław sejmowych w stronę polityka posypały się inwektywy. Politycy nazwali Kukiza m.in. zdrajcą narodu. A i prośby o „bis” zdecydowanie nie będzie.

Twitter

Początkowo Paweł Kukiz zagłosował za proponowanym przez opozycję odroczeniem głosowania nad ustawą dotyczącą TVN-u na wrzesień. Ale potem Jarosław Sachajko stwierdził, że doszło do pomyłki, głosowanie zostało powtórzone. Właśnie wtedy, ku zaskoczeniu wszystkich, Paweł Kukiz poparł partię rządzącą.

Jaki majątek zebrał Paweł Kukiz?

Choć od kilku lat poświęca się polityce, Paweł Kukiz wciąż zarabia na muzyce. Jak informuje Fakt, z oświadczenia medialnego posła wynika, że posiada samochód (audi Q7 z 2009 roku). Ma też kilka nieruchomości i kredyt hipoteczny. Na swoim koncie muzyk zgromadził „jedynie” 5829 złotych i 60 groszy. Kukiz jest za to właścicielem domu o powierzchni 450 m kw. wartego 1,5 mln złotych oraz mieszkania o powierzchni 36 m kw. wartego 350 tys. złotych. Posiada też 0,6 hektara łąki o wartości 15 tys. złotych.

Jaki majątek zgromadził Paweł Kukiz
Twitter

Dochody Kukiza z diety poselskiej to 29 477,83 zł oraz 91 329, 86 z tytułu uposażenia. Z kolei z tytułu praw autorskich Paweł Kukiz otrzymał w ciągu roku prawie 200 tys. zł, zaś dochód jego żony to ponad 80 tys. zł. Jest jednak pewne „ale”. Poseł ma spore zobowiązania finansowe. Nadal spłaca kredyt, zaciągnięty na budowę domu. Do spłaty pozostało jeszcze 229 tys. złotych oraz 17 800 zł pożyczki zaciągniętej z funduszu świadczeń socjalnych.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij