×

Jak wygląda grób Pawła Królikowskiego? Uwagę przyciąga jeden ważny szczegół

Jak wygląda grób Pawła Królikowskiego po 1 listopada? Kilka dni po uroczystości Wszystkich Świętych dziennikarze „Super Expressu” odwiedzili miejsce spoczynku aktora na warszawskim Cmentarzu Powązkowskim. Wśród morza kwiatów i zniczy zauważyli jeden, który zwrócił ich szczególną uwagę. Kto go przyniósł?

Długo wyczekiwany pomnik

Początek listopada to czas, w którym groby zapełniają się zniczami, wyrażającymi pamięć o naszych bliskich zmarłych. Wielu odwiedzających cmentarze nie zapomina również o zapaleniu znicza na grobie sławnych osób, których już z nami nie ma. Jedną z takich mogił, już drugi rok z rzędu chętnie odwiedzaną przez fanów, jest grób Pawła Królikowskiego. Znajduje się on w Alei Zasłużonych na Powązkach Wojskowych w Warszawie.

Paweł Królikowski już nie wystąpi w telewizji 2
Twitter

W ubiegłym roku wiele osób, odwiedzających cmentarz, skarżyło się, że grób Pawła Królikowskiego bardzo ciężko jest odnaleźć. To dlatego, że wyglądał on bardzo skromnie. Pojawiły się nawet złośliwe komentarze, że bliscy wybitnego aktora zaniedbali mogiłę, co oczywiście okazało się nieprawdą. Grób zasłużonego aktora można wreszcie uznać za kompletny. Teraz ciężko go przeoczyć.

W lipcu 2021 roku na grobie postawiono wyjątkowy pomnik. Na jasnej płycie stworzono imitację pęknięcia, które tworzy krzyż. Tuż obok umieszczono poruszający cytat:

Słońcem jest dla mnie Twój uśmiech

Pod cytatem znalazł się podpis Pawła Królikowskiego.

Jak wygląda grób Pawła Królikowskiego po uroczystości Wszystkich Świętych?

W uroczystość Wszystkich Świętych grób Pawła Królikowskiego zapełnił się morzem zniczy i kwiatów. Widać, że zmarłego aktora odwiedziło wielu mieszkańców Warszawy.

Zdjęcie nagrobka w tym wyjątkowym dniu zamieściła w mediach społecznościowych Małgorzata Ostrowska-Królikowska. Pod fotografią zamieściła poruszające słowa.

Gdy odejdziesz, zostanie twoja miłość, prawdziwy pomnik zapisany w sercach

– napisała wdowa.

Grób Pawła Królikowskiego
Instagram

Po kilku dniach od uroczystości grób wybitnego artysty odwiedzili dziennikarze „Super Expressu”. Na grobowcu nadal znajdowało się kilkanaście zniczy, a w niektórych jeszcze tlił się ogień. Jednak szczególną uwagę reporterów przykuł jeden ze zniczy. Jak się okazało, na grobie aktora zapalił go premier Mateusz Morawiecki.

Grób Pawła Królikowskiego
Super Express screenshot
Grób Pawła Królikowskiego
Super Express screenshot

Przypomnijmy: od śmierci aktora minęły prawie dwa lata. Aktor odszedł w lutym zeszłego roku po długiej walce z nowotworem mózgu. Pozostawił w żałobie liczną rodzinę, przyjaciół oraz wielu wielbicieli jego talentu.

Grób Pawła Królikowskiego sąsiaduje z mogiłą innego wybitnego artysty – Emila Karewicza, który zmarł w wieku 91 lat.

Fotografie: Instagram, Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij