×

Grób Pawła Królikowskiego. Dlaczego aktor wciąż nie ma wystawionego nagrobka?

Wiadomość o śmierci uwielbianego aktora była ciosem dla wszystkich jego fanów. Do końca walczył i wierzył, że tę walkę uda mu się wygrać. Grób Pawła Królikowskiego znajduje się w nowej Alei Zasłużonych na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Wygląda jednak bardzo niepozornie…

Zmarł w wieku 58 lat

Chociaż w mediach od miesięcy pojawiały się niepokojące doniesienia na temat stanu zdrowia Pawła Królikowskiego, ta wiadomość dla wszystkich była szokiem. 27 lutego poinformowano o śmierci Pawła Królikowskiego.

58-letni aktor zmagał się z guzem mózgu. Pod koniec 2019 roku jego stan się pogorszył i musiał przejść poważną operację. Niestety, potem pojawiła się infekcja i kolejne powikłania. Przez cały czas przy aktorze trwali jego najbliżsi. Paweł Królikowski zmarł otoczony miłością.

Grób Pawła Królikowskiego

Wczoraj premier Morawiecki zaskoczył wszystkich, w ostatniej chwili informując o zamknięciu cmentarzy w dniu 31 października, a także we Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.

Dla rodziny Pawła Królikowskiego, tak jak dla wielu innych rodzin w kraju, będzie to pierwsze święto listopadowe, które jedna z bliskich im osób spędzi na cmentarzu. Niestety, z powodu epidemii koronawirusa rodziny nie będą mogły dochować tradycji i odwiedzić swoich bliskich 1 i 2 listopada.

W marcu ceniony aktor spoczął w Alei Zasłużonych na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Małgorzata Ostrowska-Królikowska już kilka dni temu zadbała o to, żeby posprzątać mogiłę w związku ze zbliżającym się świętem. Jak informuje Super Express, wdowa po Pawle Królikowskim ozdobiła grób gałązkami drzew iglastych i przystroiła wrzosami.

Wielu może jednak zdziwić fakt, że grób popularnego aktora nadal wygląda dość skromnie i odwiedzającym cmentarz niejednokrotnie trudno go odnaleźć. Żona zmarłego aktora w rozmowie z autorem programu „(Nie)zapomniani. Cmentarne historie” wyznała, dlaczego tak jest.

Miejsce, w którym spoczęła trumna z ciałem Pawła Królikowskiego, musi się jeszcze osadzić. Nowy grobowiec ma powstać przed świętami Bożego Narodzenia. Grób zmarłego w lutym aktora sąsiaduje z mogiłą Emila Karewicza, który zmarł w wieku 91 lat. Aktor był znany głównie ze „Stawki większej niż życie”. Niedaleko znajduje się również grób reżysera Stanisława Jędryki.

Źródła: www.se.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować