×

Paweł Królikowski nie żyje. SE.pl: „Zmarł dziś nad ranem”

Paweł Królikowski nie żyje. Niestety, potwierdziły się najgorsze doniesienia – świat aktorski i artystyczny pożegnał dziś popularnego aktora. Jak podaje serwis SE.pl, aktor nie opuścił szpitala i zmarł dziś rano.

Zniszczyła go choroba

Cztery lata temu wycięto mu tętniaka mózgu, ale od tego czasu nie udało mu się w pełni powrócić do zdrowia. Niedługo po operacji ostatecznie zrezygnował z udziału w programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo. O pogarszającym się stanie zdrowia aktora mówiło się od dawna. Ostatni raz do szpitala trafił w drugiej połowie grudnia i już nigdy go nie opuścił. Aktor w kwietniu skończyłby 59 lat.

Zmarł dziś nad ranem

– powiedział przyjaciel aktora w rozmowie z SE.pl, jednocześnie potwierdzając smutne informacje.

Fani spodziewali się już wcześniej, że aktor może z tego nie wyjść – sam mówił w wywiadach o swoim złym stanie zdrowia.

Na początku maja nie przyjechałem do was na spotkanie. Okazało się, że moje zdrowie było ok. Musiałem więc coś z tym zrobić, spotkałem ludzi w Szpitalu Bródnowskim, w szpitalu koło Zgierza i tam mi uratowali życie, uratowała mi życie moja żona i uratował mi życie mój profesor Ząbek i okazało się, że mogę żyć, że mogę z wami się spotykać

– mówił podczas ostatniego nagrania Twoja Twarz Brzmi Znajomo we wrześniu.

Kolejna operacja i kolejne powikłania

Po tym jak 20 grudnia 2019 roku aktor ponownie trafił do szpitala, jego stan był na tyle poważny, że musiał przejść kolejną operację. Okazało się wtedy, że pojawiła się infekcja, a za nią. – kolejne powikłania. Niestety, po tym aktor już nigdy nie opuścił szpitalnego łóżka.

Jak informowali przyjaciele i bliscy aktora, żona – Małgorzata Ostrowska-Królikowska w tym okresie nie odstępowała go na krok i wciąż trwała u boku męża, pielęgnując go i spełniając wszelkie jego zachcianki. Mimo złego stanu, rodzina wciąż miała nadzieję, że uda mu się wrócić do zdrowia.

Kariera aktorska

W ostatnich latach poza jury Twoja twarz brzmi znajomo, mogliśmy go oglądać między innymi w serialach Druga Szansa, Belfer, Ojciec Mateusz czy W rytmie serca. W 1987 roku skończył studia aktorskie w Krakowie, a jego pierwszą rolą był Dzień Kolibra w 1984 roku.

Widzowie pokochali go za brawurowe role w takich produkcjach jak Pitbull czy – w ostatnich latach – bardzo popularne Ranczo, gdzie wcielił się w Kusego.

Aktorski klan

Aktor pozostawił w żałobie żonę, Małgorzatę Ostrowską-Królikowską, znaną między innymi z Klanu aktorkę, oraz dzieci – znanego aktora Antka Królikowskiego, a także synów Jana i Ksawerego oraz córki – Julię i Marcelinę. Widzowie zapewne znają tez jego brata, również cenionego aktora, Rafała Królikowskiego. Królikowscy uchodzą za jeden z najbardziej znanych i utalentowanych klanów aktorskich w Polsce.

Wyrazy współczucia dla rodziny.

Stan zdrowia Pawła Królikowskiego
Instagram
Paweł Królikowski w szpitalu
Wikipedia
Kolejna operacja Pawła Królikowskiego
Instagram
Instagram

Może Cię zainteresować