×

Grób Pawła Królikowskiego na Powązkach. Fani wreszcie będą zadowoleni

Grób Pawła Królikowskiego na warszawskim Cmentarzu Powązkowskim wzbudzał sporo emocji. Fani wybitnego aktora uważali, że nie został on należycie upamiętniony. Chociaż mijały kolejne miesiące od jego śmierci, nagrobek nie doczekał się remontu. Aż do teraz.

Grób Pawła Królikowskiego

Lepiej późno, niż wcale. Od śmierci Pawła Królikowskiego minęło prawie 1,5 roku. W tym czasie wielokrotnie do mediów powracał temat nagrobku aktora, który spoczął w Alei Zasłużonych na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Fani martwili się tym, jak wygląda miejsce spoczynku Pawła Królikowskiego. Żona przystroiła mogiłę, a przed 1 listopada ozdobiła ją gałązkami drzew iglastych i wrzosami. Jednak grób nadal wyglądał bardzo skromnie. Przez to osoby, które odwiedzały cmentarz, miały problem z odnalezieniem miejsca spoczynku lubianego aktora.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska tłumaczyła, że miejsce, w którym spoczęła trumna z ciałem Pawła Królikowskiego, musi się jeszcze osadzić. Nowy grobowiec miał powstać przed świętami Bożego Narodzenia. Jednak pandemia koronawirusa skutecznie utrudniała prace. Mimo tłumaczeń żony, nie brakowało osób, które twierdziły, że najbliższa rodzina zaniedbała mogiłę. Ale teraz chyba już nikt nie będzie mógł mieć zarzutów.

Pomnik, a na nim wzruszające słowa

Grób zasłużonego aktora można wreszcie uznać za kompletny. W lipcu 2021 roku na grobie postawiono wyjątkowy pomnik. Na jasnej płycie stworzono imitację pęknięcia, które tworzy krzyż. Tuż obok umieszczono poruszający cytat:

„Słońcem jest dla mnie Twój uśmiech”

Pod cytatem znalazł się podpis Pawła Królikowskiego. Teraz już nikt nie powinien się skarżyć, że nie może odnaleźć mogiły na tle wielu innych.

Zdjęcie mogiły zamieścił jeden z internautów w grupie „Ranczawka” na Facebooku, która skupia fanów serialu „Ranczo”.

Fanów serialowego Kusego bardzo ucieszył ten widok.

Piękny pomnik

– napisał jeden z internautów, a jego komentarz zebrał ponad 120 tys. polubień.

Przypomnijmy: 58-letni aktor zmagał się z guzem mózgu. Pod koniec 2019 roku jego stan się pogorszył i musiał przejść poważną operację. Niestety, potem pojawiła się infekcja i kolejne powikłania. 27 lutego 2020 roku media obiegła wiadomość o śmierci Pawła Królikowskiego.

Fotografie: www.instagram.com

Może Cię zainteresować

zamknij