×

Nie żyje gwiazdor kultowego serialu. Miliony Polaków go kochało i oglądało

Nie żyje gwiazdor serialu „Strażnik Teksasu” —  Clarence Gilyard Jr. To on na ekranie spierał się ze swoim serialowym partnerem, Walkerem. Aktor odszedł w wieku 66 lat.

Kim był Clarence Gilyard Jr.?

Clarence Gilyard Jr. urodził się w 1955 r. Uczęszczał do Air Force Academy i był studentem Sterling College, w stanie Kansas. Pierwszym krokiem aktora w drodze do sławy okazał się występ u boku Toma Cruise’a w filmie „Top Gun” z 1986 roku. Dla Gilyarda był to debiut na dużym ekranie. Po kilku latach aktor powrócił w kolejnej hitowej produkcji. Zagrał komputerowego geniusza Theo w filmie „Szklana pułapka”.

Ogromną popularność Gilyard zdobył, grając prawą rękę tytułowego „Strażnika Teksasu”. Jako Jimmy Trivette wystąpił we wszystkich 196 odcinkach serialu. W 2001 r. podjęto decyzję o zakończeniu emisji serialu. Clarence Gilyard zniknął z ekranów. Został pisarzem oraz profesorem akademickim. Wykładał aktorstwo na Uniwersytecie Stanowym Nevady.

Nie żyje gwiazdor serialu „Strażnik Teksasu”

To władze uniwersytetu poinformowały o śmierci amerykańskiego aktora.

Kiedykolwiek pytaliśmy go jak się ma, radośnie oświadczał, że jest 'szczęśliwy’. Ale tak naprawdę to my mieliśmy szczęście, będąc jego kolegami i uczniami przez tyle lat. Kochamy cię i będziemy bardzo za tobą tęsknić, profesorze G!

– powiedziała w rozmowie z amerykańskimi mediami Heather Addison, dziekan wydziału filmowego uczelni.

Nie podano przyczyny zgonu. Aktor zmarł w wieku 66 lat.

Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x