×

Groźny wypadek na autostradzie A4! Bus zderzył się z ciężarówką

Kolejne niebezpieczne zdarzenie na polskich drogach! Tym razem chodzi o groźny wypadek na autostradzie A4, gdzie bus zderzył się z ciężarówką. Trasa jest zablokowana, a na kierowców czekają utrudnienia w ruchu.

Groźny wypadek na autostradzie A4

Jak wynika z informacji dyżurnego dolnośląskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, do zdarzenia doszło dzisiaj przed godziną 14.

Na autostradzie A4 za węzłem Pietrzykowice w kierunku do granicy państwa (Zgorzelec), bus zderzył się z ciężarówką. Na razie o zajściu wiadomo niewiele. W wypadku ucierpiała jedna osoba.

Autostrada A4 została zablokowana. Wszyscy, którzy chcą przejechać tą trasą, muszą liczyć się z opóźnieniami i objazdem, wyznaczonym przez służby. Jak podaje Onet, na węźle Pietrzykowice konieczny jest zjazd na drogę wojewódzką 347, którą dojedzie się do Kątów Wrocławskich.

Czarna seria na polskich drogach

Ostatni weekend okazał się tragiczny dla wielu podróżujących po polskich drogach. Przedwczoraj w zderzeniu busa z autokarem na drodze krajowej nr 88, w rejonie Gliwic, zginęło 9 osób.

Wśród ofiar śmiertelnych jest para, która planowała wziąć ślub za miesiąc. Wcześniej narzeczeni chcieli uzbierać trochę pieniędzy, dlatego feralnego dnia jechali do pracy sezonowej w Holandii.

W sobotę, 22 sierpnia doszło także do wypadku na drodze 323. Ranne zostały dwie rodziny, w tym dwoje dzieci i nastolatek. Na miejscu zdarzenia lądowały aż trzy śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W tym samym dniu miało również miejsce kilka wypadków i kolizji na autostradzie A4. Przed godziną 16 między węzłami Budziszów i Udanin zderzył się samochód osobowy z motocyklem. Wcześniej na jezdni w kierunku Zgorzelca zderzyły się cztery samochody osobowe.

Dzisiaj w południe na wysokości Kostomłotów pod Wrocławiem zderzyły się cztery ciężarówki. Na szczęście tym razem nikt nie ucierpiał.

Utrudnienia na A4

Na podróżujących autostradą A4 utrudnienia czekają już od kilku dni. Nie wynikają one jednak tylko z wypadków i kolizji.

21 sierpnia pomiędzy węzłami Krzywa i Krzyżowa w kierunku granicy z Niemcami, zablokowano autostradę A4 ze względu na problemy z nawierzchnią. Defekt zlokalizowano ok. godz. 16, kiedy to część trasy zwyczajnie się zapadła, powodując uszkodzenie 10 samochodów.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Facebook

Polecane

Może Cię zainteresować