×

Wypadek pod Gliwicami. Bus zderzył się z autokarem. Są ofiary śmiertelne

Tragiczne zderzenie busa z autokarem miało miejsce na Śląsku. Siła uderzenia była ogromna. Kilka osób poniosło śmierć na miejscu.

Zderzenie busa z autokarem

Rzecznik gliwickiej policji podinspektor Marek Słomski przekazał, że do tragicznego wypadku doszło w sobotę (22 sierpnia) ok. godz. 23:00. Bus zderzył się z autokarem na drodze krajowej nr 88, w rejonie Gliwic, w pobliżu węzła Kleszczów.

Bus jechał od Gliwic w stronę Wrocławia. Samochód jest całkowicie zmiażdżony, zginęły wszystkie podróżujące nim osoby. Siła uderzenia była ogromna. Chwilę wcześniej bus przewrócił się na jezdnię i sunąc na boku znalazł się na przeciwległym pasie ruchu. Wtedy przód autokaru uderzył w dach busa.

Policjanci przypuszczają, że kierowca samochodu osobowego chwilę wcześniej próbował uniknąć zderzenia z innym autem. Dlatego wykonał manewr, w wyniku którego stracił panowanie nad pojazdem. Jak powiedział Słomski:

Jeszcze będziemy to ustalać. W czasie wypadku w tym miejscu padał deszcz.

W najpoważniejszym stanie jest kierowca

W busie znajdowało się 9 osób. Żadna z nich nie przeżyła. Kpt. Damian Dudek z komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach powiedział, że autokarem podróżowało 49 osób. Siedem z nich zostało przewiezionych do szpitali.

W najpoważniejszym stanie jest kierowca, który po wypadku został uwięziony w kabinie.

Był uwięziony w pojeździe, ratownicy musieli użyć sprzętu hydraulicznego aby go wydostać. Osoba ta została zabrana przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Sześciu pasażerów z ogólnymi potłuczeniami zostało zabranych do szpitali.

– relacjonuje Dudek.

Nie wiadomo jeszcze, kim są ofiary śmiertelne. Przez całą noc na miejscu wypadku pracowali policjanci i prokuratorzy. Droga była nieprzejezdna. Jak dodaje Marek Słomski:

Prowadzono oględziny oraz zabezpieczano ślady, które pomogą wyjaśnić dlaczego bus przewrócił się na jezdnię i ustalić dokładne okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Źródła: tvn24.pl, www.fakt.pl, wiadomosci.radiozet.pl, www.polsatnews.pl

Może Cię zainteresować