×

Wypadek we Wrocławiu. Piętrowy autokar dosłownie wbił się w przejście podziemne

Koszmarny wypadek we Wrocławiu. Piętrowy, wycieczkowy autokar wbił się w przejście podziemne w centrum miasta. Siła uderzenia była na tyle duża, że doszło do tragedii. Zginął kierowca pojazdu, są ranni.

Autokar wbił się w przejście podziemne w centrum Wrocławia

Do makabrycznego wypadku doszło wczoraj, 20 listopada, o godzinie 21:20 na przejściu podziemnym na Rondzie Reagana we Wrocławiu. Piętrowy autokar wycieczkowy wrocławskiej firmy turystycznej Margo Travel wjechał wówczas na rondo od strony mostu Szczytnickiego. W tym samym czasie od strony ulicy Marii Skłodowskiej-Curie na rondo wjechała również osobowa skoda. W pewnym momencie obydwa pojazdy zderzyły się ze sobą. Nie to było jednak w tym wszystkim najgorsze.

Po zderzeniu autokar wypadł z ronda i wbił się w przejście podziemne przed wejściem do galerii handlowej Pasaż Grunwaldzki. Potworny pech chciał, że kabina kierowcy trafiła wprost na betonową krawędź stropu przejścia na poziomie chodnika. W wyniku zdarzenia ciężko ranny kierowca został uwięziony. Przybyli nam miejsce ratownicy musieli rozcinać pojazd, aby dostać się do mężczyzny. To znacznie wydłużyło akcję ratunkową. Niestety, gdy dotarli do poszkodowanego, na ratunek było już za późno. Kierowca autokaru zmarł mimo podjętej akcji reanimacyjnej. Znacznie więcej szczęścia mieli pozostali podróżujący.

W wyniku zderzenia tych pojazdów autokar wpadł do wejścia do przejścia podziemnego na Rondzie Reagana. (…) śmierć poniósł kierowca (…), dwie osoby, które podróżowały autokarem, odniosły obrażenia, które nie zagrażają ich życiu. Zostały przewiezione do szpitala

– relacjonowała aspirant Aleksandra Frens z wrocławskiej policji.

Ofiar śmiertelnych mogło być więcej, gdyby do zdarzenia doszło co najmniej pół godziny wcześniej. Od 20 minut była bowiem zamknięta galeria, którą każdego dnia odwiedzają tłumy ludzi. Strach pomyśleć, co by się mogło stać, gdyby w momencie wypadku w okolicy kręciło się zdecydowanie więcej osób.

Akcja ratownicza zakończyła się przed północą

Po tragicznym wypadku droga od skrzyżowania z Piastowską do skrzyżowania ze Skłodowskiej-Curie była wyłączona z ruchu.

Z powodu wypadku na rondzie i pl. Grunwaldzkim ruch kołowy oraz tramwajowy jest zablokowany i utrudnienia komunikacyjne (…) potrwają wiele godzin

– przekazała policja.

Autokar tymczasowo zabezpieczył dźwig wrocławskiej straży pożarnej.

Źródła: www.fakt.pl, twitter.com

Może Cię zainteresować