×

Wypadek na drodze 323. Są ranni, w tym dzieci

Wypadek na drodze 323 zdarzył się w sobotę po południu. W wyniku zderzenia dwóch aut ranne zostały dwie rodziny, w tym dwoje dzieci i nastolatek.

Wypadek na drodze 323

Do poważnego wypadku doszło 22 sierpnia na drodze 323 Leszno -Góra w rejonie Henrykowa w województwie wielkopolskim. Bus, którym podróżowało małżeństwo z 17-letnim synem zderzył się z autem, którym jechała czteroosobowa rodzina z województwa kujawsko-pomorskiego, w tym dziecko w wieku do trzech lat.

 

 


Jak ujawnia oficer prasowa KMP w Lesznie asp. szt. Monika Żymełka, do wypadku doszło ok. godz. 15.40 na drodze wojewódzkiej 323 między Lesznem a miejscowością Góra:

3-osobowa rodzina podróżująca busem, jadąc od strony Leszna w kierunku Góry, prawdopodobnie po wyjściu z łuku drogi z nieustalonych przyczyn zjechała na przeciwny pas ruchu zderzyła się czołowo z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem osobowym.

 

 

 

Akcja ratunkowa

W wypadku zostały ranne wszystkie osoby, biorące udział w zdarzeniu. Na miejscu lądowały aż trzy śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jak ujawnia asp. sztab. Monika Żymełka, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Lesznie w rozmowie z dziennikarzami lokalnego portalu:

Pasażerka busa oraz jej 17-letni syn zostali przetransportowani do szpitali śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kierowcę przewieziono do szpitala karetką. Kobieta i dwójka dzieci z osobowego renaulta zostali przetransportowani karetkami do leszczyńskiego szpitala, natomiast po kierowcę osobówki przyleciał śmigłowiec LPR.

Ruch na drodze 323 był zablokowany w obu kierunkach.  Jak wstępnie ustaliła policja, bus jadący od strony Leszna z nieznanych na razie przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z autem marki Renault. Wszyscy uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

 

 

Źródła: leszno.naszemiasto.pl, www.fakt.pl

Może Cię zainteresować

zamknij