×

Czy Warszawa ma być zamknięta z powodu koronawirusa? Jest odpowiedź prezydenta miasta

Czy Warszawa ma być zamknięta? Pandemia koronawirusa powoduje nie tylko zakażenie osób, ale i wzrost zaniepokojenia wśród mieszkańców. W związku z tym władze miasta zareagowały na te informację.

Kwarantanna miast w Europie

Obecnie w Europie najcięższą sytuację mają Włochy, które podeszły do zagrożenia ze zbyt małym zaangażowaniem. Spowodowało to masowe przypadki zachorowań. W związku z tym pomoc w powstrzymaniu pandemii zadeklarowali Chińscy specjaliści wysłani do Włoch. Mają pomóc w walce z koronawirusem, nie tylko swoim doświadczeniem, ale również sprzętem medycznym.

Ścisłą kwarantannę przechodzi włoskie miasto Codogno, w którym po raz pierwszy wykryto przypadek choroby COVID-19 we Włoszech. Miasto odcięto od świata zewnętrznego, a kontrolę na granicach pełnią służby mundurowe. Tak ścisła kontrola ma uniemożliwić roznoszenie się wirusa do dalszych części kraju. Na szczęście sytuacja zmierza ku lepszemu i we wtorek po raz pierwszy nie stwierdzono tam żadnego nowego zarażenia.

Czy Warszawa ma być zamknięta?

Dziś w mediach społecznościowych pojawiła się informacja, że władze Warszawy planują odciąć miasto od reszty świata i wprowadzić ścisłą kwarantannę. Plotki pojawiły się w sieci i błyskawicznie trafiły do wielu internautów. To sytuacja identyczna, jak ta wczoraj odnośnie rzekomych rządowych planów zamykania sklepów w Polsce.

Obecnie niezwykle ważne jest słuchanie oficjalnych komunikatów przedstawicieli miast oraz rządu.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski skomentował sprawę zamykania Warszawy i zdementował nieprawdziwe informacje:

W sprawie zamykania granic stolicy Polski, wypowiedział się na Twitterze również rzecznik rządu Piotr Müller:

[…] organy do tego uprawnione nie podjęły takiej decyzji ani jej nie planują

Pamiętaj! Nie należy rozsiewać niepotwierdzonych informacji. Wzbudza to niepotrzebną panikę oraz chaos.

Źródła: oko.press, www.eska.pl, www.rdc.pl, metrowarszawa.gazeta.pl, www.wnp.pl
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay

Polecane

Może Cię zainteresować