×

Czy będą zamykać sklepy w Polsce? Ludzie robią zapasy, bo boją się, że zabraknie im jedzenia

Czy będą zamykać sklepy w Polsce? Galerie handlowe zostaną pozamykane? To jedne z najczęściej zadawanych dziś pytań. Wszystko z powodu rozprzestrzeniającego się na świecie i u nas w kraju koronawirusa. Ministerstwo próbuje uspokajać.

Gołe półki sklepowe

Polacy na wieść o koronawirusie w naszym kraju masowo „zaatakowali” sklepy i ogołocili półki sklepowe. Poznikała żywność z długim terminem ważności, taka jak makaron czy ryż oraz… papier toaletowy.  W sklepach brakuje również mydła, mąki oraz cukru.

W sieci można znaleźć dziesiątki zdjęć ze wszystkich regionów Polski, gdzie widać skutki lokalnej paniki. Głównym celem są supermarkety.

Premier Mateusz Morawiecki apeluje wspólnie ze swoimi współpracownikami o zachowanie spokoju oraz rozwagi. Nie ma potrzeby robienia zapasów oraz wzbudzania niepotrzebnej paniki. Rząd zapewnia w swoich wystąpieniach, że producenci mają odpowiednie ilości produktów, nawet w przypadku sytuacji kryzysowej.

Czy będą zamykać sklepy w Polsce?

W sieci krążą nieprawdziwe informacje, że Ministerstwo Rozwoju zamknie wszystkie sklepy, aby ograniczyć przepływ towarów. Rząd rzekomo planuje ich zamykanie oraz racjonowanie produktów tak, aby każdy w razie kryzysu mógł je nabyć. Jest to fake news, który został zdementowany przez Jadwigę Emilewicz, będącą obecnie szefem wyżej wspomnianego ministerstwa:

Rząd pozamykał, ale obiekty kultury

Premier Morawiecki ogłosił iż odwołane zostaną wszystkie imprezy masowe. Zaleca się także organizatorom wszelkich wydarzeń, które gromadzą spore ilości osób o ich odwołanie bądź przełożenie na inny termin.

Wczoraj poinformowano także o czasowym zamykaniu szkół w Polsce oraz innych placówek oświatowych. Jest to kolejny krok na drodze walki z pandemią choroby COVID-19 i zaznacza, że to nie są ferie! Uczniowie mają pozostać w domach i nie spędzać „wolnego czasu” na mieście!

Mnisterstwo Rozwoju zapewnia, że „producenci żywności są gotowi produkować więcej, jeśli będzie taka potrzeba”

Ministerstwo Rozwoju zamknie wszystkie sklepy

Źródła: www.rmf24.pl, businessinsider.com.pl, www.fakt.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij