×

Rekord zakażeń koronawirusem w 4. fali Sytuacja jest coraz poważniejsza

Rekord zakażeń koronawirusem w 4. fali. Niestety, gołym okiem widać, że epidemia nabiera rozpędu. Coraz więcej osób choruje na COVID-19. Ministerstwo Zdrowia poinformowało właśnie o dziennym rekordzie zachorowań w tym etapie pandemii. Jest ich o wiele więcej niż dotychczas.

Rekord zakażeń koronawirusem w 4. fali

W środę minister zdrowia Adam Niedzielski podkreślił, że padł nowy rekord zachorowań. Jest coraz większe zagrożenie dla osób niezaszczepionych.

Mamy dalszy przyrost liczby zakażeń, ale nie jest już tak dynamiczny. Co, moim zdaniem, potwierdza pewnego rodzaju tezę o tym, że te liczby, które teraz obserwujemy, są w pewnym sensie bardziej realne niż te, które obserwowaliśmy w ciągu wakacji, kiedy ten proces testowania nie miał tak powszechnego charakteru

Wczoraj odnotowano 711 nowych zakażeń koronawirusem oraz śmierć 15 osób. Dziś te liczby są większe. Zakażenie koronawirusem odnotowano u 882 osób. Z kolei w ciągu ostatniej doby zmarło już 20 osób. Oznacza to, że liczba nowych zakażeń w stosunku do ubiegłego tygodnia wzrosła o 115.

Będzie kolejny lockdown?

Wiele wskazuje na to, że już niedługo ponownie będzie konieczne wprowadzenie obostrzeń. Politycy zapewniają jednak, że zrobią wszystko, aby uniknąć całkowitego lockdownu. Mówił o tym między innymi rzecznik rządu, który wypowiedział się na antenie Radia Plus.

My wyciągamy wnioski także z zeszłych doświadczeń, z ostatnich miesięcy czy sprzed roku. Dlatego cała infrastruktura medyczna jest przygotowana do tego, żeby w razie czego tę zwiększoną liczbę zakażeń odpowiednio zabezpieczyć poprzez właściwą opiekę w szpitalach

– przekonywał Piotr Müller.

Dodał także, iż rząd zrobi wszystko, aby nie wprowadzać całkowitego zamknięcia gospodarki. Dlatego najprawdopodobniej konieczne będą rozwiązania regionalne. Wszystko będzie zależało od ilości zakażeń w danych rejonach i od liczby zaszczepionych.

Mogą być rozwiązania sektorowe, podobnie jak to miało miejsce w poprzednich miesiącach. Dlatego apelujemy cały czas o szczepienie się, bo to jest jedyna bariera, która może przed tym zabezpieczyć.

Bo liczba osób, czy zakażeń będzie różna w różnych regionach. I to wynika, nie tylko z dynamiki samych zachorowań, ale również z poziomu szczepień

– mówił rzecznik rządu w Radiu Plus.

Źródła: twitter.com

Może Cię zainteresować