×

Chińscy specjaliści wysłani do Włoch. Mają pomóc w walce z koronawirusem

Chińscy specjaliści wysłani do Włoch. Zespół ekspertów medycznych będzie wspomagał Włochów w walce z koronawirusem. Decyzja zapadła po tym, jak ogłoszono tam rekordową liczbę ofiar śmiertelnych w ciągu jednego dnia.

Chińscy specjaliści wysłani do Włoch

W czwartek Chiny wysłały pierwszy lot czarterowy z dziewięcioma ekspertami medycznymi do Rzymu, aby pomóc w walce z kronawirusem. Pekin zapewnił Iranowi i Irakowi podobną pomoc w powstrzymaniu rozprzestrzeniania się COVID-19, który pierwszy wybuchł w środkowych Chinach. Minister spraw zagranicznych Chin Wang Yi powiedział swojemu włoskiemu odpowiednikowi Di Maio we wtorek, że Pekin wyśle ​​personel medyczny i sprzęt, aby pomóc w opanowaniu wybuchu koronawirusa, donosi gazeta South China Morning Post.

Maio powiedział Wangowi, że we Włoszech brakuje sprzętu medycznego. Dodatkowo stwierdził, że jego kraj „uważnie obserwuje i wyciąga wnioski” z chińskich doświadczeń z wirusem. Zespół jest kierowany przez Chińskie Towarzystwo Czerwonego Krzyża, w skład którego wchodzą eksperci z Chińskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom oraz dwóch specjalistów chorób układu oddechowego z Centrum Medycznego Zachodnich Chin Uniwersytetu Sichuan.

Sprzęt za poczet walki z epidemią

W ramach umowy Chiny zgodziły się również na dostarczenie sprzętu medycznego, którego Włochy bardzo potrzebują, aby zwiększyć swoje możliwości leczenia.

Łącznie to ponad 31 ton materiałów medycznych, w tym także sprzęt dla oddziałów OIOM, sprzęt ochrony medycznej i środki przeciwwirusowe. Obejmuje to kontrakt na 10 000 respiratorów płucnych, 2 miliony masek na twarz i 20 000 kombinezonów ochronnych.

Włochy zostały sparaliżowane

Włochy są najciężej dotkniętym krajem po Chinach. Swój najbardziej śmiercionośny dzień Włosi zanotowali we wtorek. Zmarło wówczas 168 osób przez Covid-19, tym samym podnosząc liczbę ofiar śmiertelnych do 631.

Liczba przypadków zakażenia nadal rośnie u sąsiadów – Francji i Niemczech. Kanclerz Angela Merkel powiedziała, że zarazić się może nawet 70% Niemców, czyli prawie 58 milionów ludzi.

Sytuacja we Włoszech jest niezwykle ciężka. Obecnie mają aż 12 462 potwierdzonych przypadków koronawirusa, zmarło tam 827 pacjentów, a wyleczono 1 045 osób.

Źródła: www.aa.com.tr, www.aljazeera.com, www.vice.com, www.youtube.com
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować