×

Koronawirus 9 listopada 2021. Dramatyczne informacje od rzecznika Ministerstwa

Koronawirus 9 listopada 2021. Niepokojące nieoficjalne wieści z Ministerstwa Zdrowia. Rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz obawia się, że dzisiejsza liczba zakażeń będzie zdecydowanie większa niż tydzień temu. Jego słowa nie napawają optymizmem.

Koronawirus 9 listopada 2021

Dziś w porannym programie „Sedno Sprawy” na antenie Radia Plus pojawił się rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz. Wypowiedział się on na temat sytuacji epidemicznej w Polsce, a także powiedział o nieoficjalnej jeszcze ilości dzisiejszych zakażeń. Jego słowa są bardzo niepokojące. Przed oficjalnym ogłoszeniem wtorkowego raportu dotyczącego ilości zakażeń zdradził, że może być ona 3 razy większa.

Musimy się liczyć, że ten wzrost tydzień do tygodnia będzie blisko trzykrotności

Przypomnijmy tego, że we wtorek 2 listopada Ministerstwo Zdrowia informowało o 4514 zakażonych. Według prostych rachunków dziś liczba ta może wynosić nawet ponad 12 tysięcy zakażeń.

Jeśli porównamy tę falę z ubiegłoroczną, to te krzywe wyglądają mniej więcej podobnie, ale są na dużo niższym poziomie

Mniej hospitalizacji

Jednak to jeszcze nie wszystko. Na koniec słowa rzecznika Ministerstwa Zdrowia były nieco bardziej optymistyczne. Otóż wiele wskazuje na to, że liczba hospitalizacji w szczycie czwartej fali będzie o wiele mniejsza niż w ubiegłym roku. Według niego resort spodziewa się też zakażeń na poziomie 20 tysięcy.

Oczywiście, niektórzy eksperci prognozują nawet do 40 tys., ale podchodzimy do tych prognoz z dużym dystansem, bo zmieniają się one systematycznie co 2-3 tygodnie

Źródła: "Sedno Sprawy", Radio Plus

Może Cię zainteresować

zamknij