×

Borys Szyc komentuje materiał TVP. „Kłamstwo i manipulacje to oznaka chorego organizmu”

Borys Szyc w oryginalny i dosadny sposób skomentował materiał TVP, który określił Kingę Rusin oraz jego jako twarze „pseudoelity” społecznej. Nawiązał do swojego problemu z alkoholizmem, który wyśmiały „Wiadomości”.

Materiał TVP

Telewizja Polska wyemitowała materiał, w którym sposób bezpośredni zaatakowała wiele gwiazd TVN-u. Główną osią były doniesienia Kingi Rusin z VIP-owskiej imprezy w Hollywood w której brała udział. Na miejscu było wiele światowych gwiazd takich jak Adele czy Beyoncé. Rusin broniła się twierdząc, że przygotowywanie relacji z tego typu imprez to jej obowiązek dziennikarski.

Internauci jednak podłapali wyśmiewanie dziennikarki TVN-u i zaczęli tworzyć memy, a na facebooku pojawiło się wydarzenie „Impreza u Kingi Rusin”, które dotarło do prawie 60 tyś. użytkowników portalu. W odpowiedzi prezenterka usunęła zdjęcie oraz dodała post na swoim instagramie, gdzie tłumaczy swoją perspektywę oraz komentuje materiał TVP.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin)

Borys Szyc o TVP

W materiale został także przywołany Borys Szyc, który według materiału „przynosi wstyd Polsce swoim zachowaniem”. Co ciekawe, z materiału wynikało, że chodzi o fakt, że aktor przez wiele lat walczył z chorobą alkoholową i udało mu się z niej wyjść. Trudno powiedzieć, co to ma wspólnego z Kingą Rusin i jej imprezą z Adele.

W swoim poście Szyc opisał swoją walkę z alkoholem, trudności życia z nałogiem oraz podsumował jak bardzo jest szczęśliwy, że udało mu się pokonać swoje uzależnienie. 

Zmierzałem w czarną dziurę, w którą zazwyczaj wkłada się trumnę. Mówię Wam, tam jest strasznie. Tam jest naprawdę źle. Tam jest ciemno, zimno i tak samotnie, że trudno to opisać słowami.
Alkohol jest silniejszy ode mnie. Muszę przestać z nim walczyć, bo i tak nie mam szans. Muszę się ratować. Chcę żyć. Błagam, pomóżcie mi. Ja już nie chcę. Miałem w głowie tylko te słowa.

Ponownie poszedłem na spotkanie z doktorem Woronowiczem. 10 lat wcześniej nie uwierzyłem, że jestem chory. Musiałem uderzyć w swoje dno. A każdy alkoholik ma to dno gdzieś indziej. Ale pragnąłem żyć i kochać. Być kochanym.
Nie widzieć już strachu w oczach moich bliskich. Nie widzieć wstydu, nie mieć więcej tego ohydnego poczucia winy.

Odniósł się do „propagandy TVP” oraz manipulacji w materiale „Wiadomości”:

Moja terapia trwała 8 miesięcy. Jak 8 lat podstawówki. Gdzie od nowa uczysz się żyć, rozumieć co czujesz. Stajesz wreszcie oko w oko z kimś, od kogo tak długo uciekałeś. Kogo nie umiałeś pokochać. Ze sobą. I zrzucasz z siebie ogromne brzemię. A jest nim wszechobecne w życiu alkoholika KŁAMSTWO.

Drogi Panie Sawicki z TVP! Drogie „wiadomości”…! Kłamstwo i manipulacje to oznaka chorego organizmu. Chory nie widzi, że jest chory. Ale po to ma innych wokół, żeby mu to uświadomili. Jesteście Państwo chorzy i to smutne. Ale to można leczyć. Trzeba tylko mieć odwagę dokonać zmiany. Moja choroba to dziś moja wielka siła. Czekam, aż walniecie w swoje DNO.

Borys Szyc ostro wyraził się o materiale TVP. Co sądzicie o jego wypowiedzi?

Źródła: www.facebook.com, viva.pl, www.plotek.pl, kobieta.wp.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Polecane

Może Cię zainteresować