×

Nowy kanał dla nastolatków od TVP: co zobaczymy w Alfa TVP?

Dzieci lubią dostawać prezenty. Dlatego już we wtorek 20 grudnia od TVP otrzymają nowy kanał dla nastolatków. Telewizja Polska obiecuje „wyselekcjonowaną i różnorodną ofertę”, która ma trafiać w potrzeby nastolatków. Co zobaczymy w Alfa TVP?

Nowy kanał dla nastolatków od TVP

TVP ma już swoją propozycję dla najmłodszych widzów, teraz zamierza trafić do nastolatków. Jak informuje Gazeta.pl, we wtorek 20 grudnia ma wystartować nowy kanał dla młodzieży: Alfa TVP (określeniem „Alfa” nazywa się osoby urodzone po 2010 roku). Kanał skierowany jest do odbiorców w wieku od 10 do 16 lat. Alfa TVP poprowadzi Justyna Karnowska (szefowa kanału dziecięcego TVP ABC).

Cel uruchomienia Alfa TVP jest prosty: chodzi o rozszerzenie zakresu działalności o nową grupę docelową, w taki sposób, by widz płynnie przechodził od TVP ABC 2, przez TVP ABC do Alfa TVP oraz kanałów dedykowanych dorosłym.
Z zapowiedzi wyłania się bardzo obiecujący obraz. TVP obiecuje „mądrą rozrywkę” i połączenie edukacji z bezpieczeństwem.

Alfa TVP to nasza troska o dorastających widzów. Honorem telewizji publicznej jest zaproponowanie kanału, który połączy atrakcyjność z bezpieczeństwem i walorami edukacyjnymi
– mówi Matuszkiewicz.
Wyselekcjonowana i różnorodna oferta będzie trafiać w potrzeby i oczekiwania nastolatków. Kanał gwarantuje bezpieczne treści młodemu widzowi. Stawia na mądrą rozrywkę, a także na edukację.
– czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym Telewizji Polskiej.
Tyle w teorii, a jak będzie to wyglądać w praktyce?

„Mądra rozrywka”

Na razie w ramówce nowego programu mają się pojawić głównie zagraniczne produkcje, głównie z USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Australii, Kanady, Nowej Zelandii, RPA i Korei Południowej. I tak, nastoletni widzowie zobaczą m.in. przygody dzielnego psa Pata, „Zig i Sharko”, „Galactik Football”, „Anatane ratuje dzieci z Okury”a także brytyjskie seriale „Prawie nigdy” oraz nowy sezon „Malory Towers”.

Co ciekawe, dla widzów spragnionych polskich propozycji, Alfa TVP przygotowało… program Wojciecha Cejrowskiego „Boso przez świat”. Inspirować i uczyć mają również stare odcinki programu kulinarno-podróżniczego Roberta Makłowicza i… powtórki „Ojca Mateusza”.

Cóż, jeśli TVP w taki sposób zamierza konkurować z mediami społecznościowymi i Netfliksem, może być ciężko. Ale nie ma co cię zniechęcać – publiczny nadawca zapewnia, że kanał będzie się rozwijać. Póki co uwagę widzów może przyciągnąć autorska produkcja dla nastolatków „e-MOCje”. To program poradnikowy poświęcony problemom psychologicznym dzieci i osób w okresie dojrzewania. Na antenie poruszane będą ważne, aktualne tematy, takie jak samotność, przemoc, depresja, wstyd, lęk,  nieśmiałość czy relacje z rodzicami.

Czas pokaże, czy propozycje Alfa TVP przypadną do gustu nastoletnim widzom.

Fotografie: Rawpixel, Twitter (miniatura wpisu), www.rawpixel.com, twitter.com

Może Cię zainteresować