×

Jacek Kurski odwołany z funkcji prezesa TVP! To koniec pewnej epoki

Kto by się tego spodziewał?! Jacek Kurski odwołany z funkcji prezesa TVP przez Radę Mediów Narodowych. Zaskakującą informację w rozmowie z portalem „Onet” potwierdził już m.in. szef RMN Krzysztof Czabański. Co dalej z Kurskim? Rzecznik PiS Radosław Fogiel poinformował na Twitterze, że „niedługo przed Jackiem Kurskim nowe zadania”. Tymczasem pojawiają się już pierwsze głosy, że może trafić do rządu.

Jacek Kurski odwołany z funkcji prezesa TVP

Jedni stali za nim murem, dla innych był obojętny, a jeszcze inni życzyli mu jak najszybszego odejścia z Telewizji Polskiej. Ci ostatni mogą dziś świętować, bowiem prezes Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański złożył wniosek o odwołanie Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP. Powody takiej decyzji są póki co owiane tajemnicą – nie wskazał jej prezes RMN.

Wiadomo natomiast już, że nowym prezesem TVP został Mateusz Matyszkowicz i to właśnie do niego odniósł się Czabański w przesłanej do „Onetu” wiadomości:

Jestem pewny, że Mateusz Matyszkowicz wzmocni merytorycznie ofertę TVP.

Co dalej z Jackiem Kurskim po odejściu z TVP?

Przypomnijmy, że Jacek Kurski już stracił stanowisko prezesa TVP. Ostatni raz miało to miejsce w marcu 2020 roku. Rozłąka ze stacją trwała jednak zaledwie krótką chwilę, bowiem wrócił do sprawowanej wcześniej funkcji już w sierpniu 2020 roku. Czy tym razem będzie podobnie? Czas pokaże, ale póki co – jak wynika z wpisu rzecznika PiS Radosława Fogiera – „Kurskiego czekają nowe zadania”.

Jak to rozumieć? „Onet” ustalił, że odwołany prezes telewizji państwowej może wejść do rządu. Warto przy tym dodać, że za odwołaniem byli wszyscy przedstawiciele PiS.

W sieci wrze po odwołaniu Kurskiego z funkcji prezesa TVP

Odkąd informacja o odwołaniu Jacka Kurskiego ujrzała światło dzienne, w sieci zawrzało. Głos zabrali zwłaszcza politycy i dziennikarze.

W przeddzień procesu przeciw TVP, w którym sąd zajmie się nikczemną praktyką (zapożyczoną wprost z Rossija1) publikacji wykradzionej przez służby Pegasusem i sfałszowanej korespondencji przeciwników władzy Jacek Kurski wylatuje z TVP

– napisał na Twitterze senator KO Krzysztof Brejza.

Ciekawostka. W zeszłym tygodniu usłyszałem, że Jacek Kurski chce wrócić do polityki. Dzisiaj Rada Mediów Narodowych odwołała go ze stanowiska prezesa TVP

– skomentował na Twitterze Klaudiusz Slezak z Radia Nowy Świat.

Znając logikę obozu rządzącego, Jacek Kurski wyląduje na lukratywnej posadzie w SSP i z gwarancją warszawskiej jedynki w wyborach do Europarlamentu

– napisał dziennikarz TVN24 Konrad Piasecki.

Źródła: wiadomosci.onet.pl
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować