×

„Wiadomości” znów uderzyły w Tuska. TVP nie odpuściło nawet 11 listopada

Zagadka: kto, według „Wiadomości” TVP, odpowiada za burdy podczas Marszu Niepodległości? Tak, zgadliście, ale zwycięzcy nie otrzymują żadnej nagrody, bo odpowiedź była oczywista. „Wiadomości” znów uderzyły w Tuska, tym razem posuwając się do dość absurdalnej manipulacji.

„Wiadomości” znów uderzyły w Tuska

Wina Tuska, wina Tuska, bardzo wielka wina Tuska – jak twierdzi „Gazeta Wyborcza”, tak modlą się politycy PiS przed kolejnymi wyborami. Co prawda podczas rachunku sumienia dobrze jest uderzyć się w swoją pierś, nie cudzą, ale w polityce wszystko jest na opak.

Hasło „wina Tuska” stało się już w Polsce memem, ale „Wiadomości” TVP wcale się tym nie zrażają. Znacie tę grę, którą zaproponował warszawski radny – Paweł Czekalski?

Pijesz 50 gramów za każdym razem, gdy usłyszysz słowo »Tusk«. Wygrywa ten, kto obejrzy pogodę

– napisał na Twitterze.

Uśmiechnąć się można, ale gry nie polecamy – może być niebezpieczna dla zdrowia. Za to gra pod tytułem „Wina Tuska” od lat jest ulubioną rozrywką polityków PiS. Można powiedzieć, że Donald Tusk jest „gwiazdą” serwisu informacyjnego TVP. Tyle że oskarża się go o wszelkie możliwe niegodziwości.

Burdy na Marszu Niepodległości? Wina Tuska

W wydaniu „Wiadomości” z 11 listopada mówiono głównie o Narodowym Święcie Niepodległości. Obok przemawiającego prezydenta Andrzeja Dudy, relacji z Marszu Niepodległości i obchodów święta w kraju za granicą, nie mogło zabraknąć również nawiązania do… Donalda Tuska.

Konrad Warzocha w reportażu zatytułowanym „Wielkie święto polskich patriotów”, przedstawił Marsz Niepodległości jako piękne, radosne wydarzenie, które lansuje miłość do ojczyzny. Przy okazji oberwało się szefowi Platformy.

W materiale przytoczono wypowiedź rzecznika policji, który potwierdził, że obchody przebiegały w tym roku wyjątkowo spokojnie. Czyli sukces!

Niestety nie zawsze tak było

– stwierdził autor materiału, a ilustracją do jego słów były archiwalne nagrania zadym na Marszu Niepodległości.

W czasach rządów PO prowokatorzy wielokrotnie brutalnie zakłócali Marsz Niepodległości

– utyskiwał reporter TVP.

Był to jednak jedynie początek manipulacji. Potem w materiale przywoływano wyrwane z kontekstu wypowiedzi szefa Platformy i przekonywano, że Tusk i politycy PO rządzący Warszawą robili i robią wszystko, co w ich mocy, aby zniechęcić Polaków do obchodów Święta Niepodległości.

Dzisiejszy odcinek „Wiadomości” to bez wątpienia najlepsze wydanie tego serialu komediowego od przynajmniej dwóch tygodni. Postaramy się zrobić jakąś kompilację, bo to co się dzisiaj odwaliło bez wątpienia na to zasługuje.

Włączcie ten filmik i obejrzyjcie DO SAMEGO KOŃCA: pic.twitter.com/wKpCL0LneM

Chyba nie ma tematu, do którego nie dałoby się podpiąć „winy Tuska”.

Fotografie: Wikipedia, Materiały prasowe (miniatura wpisu), pl.wikipedia.org, Materiały prasowe

Może Cię zainteresować