×

Oskarżenia Rosji wobec Polski. W liście znalazły się skandaliczne słowa

Są kolejne oskarżenia Rosji wobec Polski. Ukraińska armia przekazała w ręce szefa Straży Granicznej list, w którym Rosja oskarża nasz kraj i Litwę o „wprowadzenie do Ukrainy polsko-litewskiego kontyngentu”.

Oskarżenia Rosji wobec Polski

Rosyjska propaganda nie zna granic. Ukraińskie wojsko przekazało szefowi Straży Granicznej list, który ujrzał właśnie światło dzienne. Jego treść mówi o wkroczeniu do zachodniej Ukrainy polskich i litewskich wojsk.

Kremlowscy propagandyści wymyślają opowieść o wprowadzeniu polsko-litewskiego kontyngentu na Ukrainę

– można przeczytać w liście.

Rosja nie ustaje w spekulacjach na temat okupacji Ukrainy przez Polskę. Ma to na celu przede wszystkim odwrócenie uwagi mieszkańców ich kraju od niezręcznych pytań

– skomentowała Straż Graniczna Ukrainy.

W liście pojawiły się także fałszywe doniesienia dotyczące sprzętu wojskowego.

To niepierwszy raz, kiedy Rosja grozi Polsce i głosi fałszywe tezy

Rosyjska propaganda od miesięcy oczernia Polskę, grozi Polsce i insynuuje, że polski rząd ma roszczenia terytorialne wobec Ukrainy czy Białorusi. Rosjanie sugerują również, że Polacy wykorzystują Ukraińców jako tanią siłę roboczą, a Kijów to narzędzie w rękach Warszawy.

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn oznajmił, że wszystkie te motywy są wykorzystywane w celu skłócenia Polaków i Ukraińców. Póki co stosowane metody okazują się być jednak nieskuteczne, a propagandowe zagrywki Moskwy coraz bardziej żenujące.

Rosyjska telewizja straszy III wojną światową i atakami na europejskie miasta.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), twitter.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij