×

Propagandyści Putina grożą bombą atomową. Chcą zmienić kraj w „radioaktywną pustynię”

Zastraszanie w rosyjskiej telewizji sięga szczytów. Propagandyści Putina grożą bombą atomową Zachodowi. Tym razem za cel obrano Wielką Brytanię. Jeden z propagandystów oznajmił, że podwodny dron jest w stanie zniszczyć całe Zjednoczone Królestwo i zamienić je w „radioaktywna pustynię”.

Propagandyści Putina grożą bombą atomową

Dziś chyba już nikt nie ma najmniejszych wątpliwości co do tego, że wojna w Ukrainie toczy się również w mediach. Za ich pośrednictwem każdy próbuje przechylić szalę na swoją stronę. Rosyjska propaganda w tych poczynaniach wyraźnie staje się coraz śmielsza, a wypowiadane słowa coraz bardziej przerażające.

Prezenter Dmitrij Kisielow groził Zachodowi atakiem nuklearnym, twierdząc, że rosyjski podwodny dron nuklearny Posejdon jest w stanie wywołać tsunami i zniszczyć całą Wielką Brytanię. Jak oznajmił dziennikarz, „Wyspy Brytyjskie zostaną zanurzone w morskich odmętach” i zamienione w „radioaktywną pustynię”.

Odpowiedź brytyjskiego ministra obrony

Brytyjski minister obrony Ben Wallace w wywiadzie dla radia LBC odniósł się do groźby wymierzenia broni jądrowej w kierunku Wielkiej Brytanii. Polityk oświadczył, że słowa Putina nie są w stanie go zdenerwować.

Razem z 30 narodami jesteśmy częścią partnerstwa NATO. Nie boję się Putina i myślę, że powinniśmy być bardzo wdzięczni, że w tym kraju mamy silne siły zbrojne i nuklearny środek odstraszający

– mówił Ben Wallace.

propagandyści Putina grożą bombą atomową
Wikipedia

Przykłady zatrważającej propagandy w rosyjskie telewizji

Już wcześniej Dmitrij Kisielow wspominał o rakiecie Sarmat, która „może niszczyć całe miasta”. W programie pierwszym rosyjskiej telewizji „eksperci” debatowali z kolei na temat potencjalnego ataku nuklearnego, który miałby zostać przeprowadzony z Kaliningradu. Celem natomiast miałyby być europejskie stolice.

Jakby tego było mało, podano nawet czasy trwania takiego ataku. Według przedstawionych wyliczeń, atak na stolicę Niemiec potrwałby 106 sekund, na Paryż 200 sekund, a na Londyn 202 sekundy. Więcej na ten temat tutaj: rosyjska telewizja straszy III wojną światową.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, twitter.com
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), twitter.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij