×

TVP znalazło winnego katastrofy ekologicznej. Nie będziecie zaskoczeni

TVP znalazło winnego katastrofy ekologicznej? Spokojnie, póki co nikt nie otrzyma obiecanego miliona złotych nagrody. Wszak tego „winnego” można było wskazać z zamkniętymi oczami. Skażona Odra to ewidentnie „wina Tuska”. A pomagali mu Niemcy. Brzmi abstrakcyjnie? Paskowy w TVP Info uważa inaczej.

TVP znalazło winnego katastrofy ekologicznej

Katastrofa ekologiczna? Są większe problemy. Najwyraźniej z takiego założenia wyszli pracownicy TVP, bo materiał o zanieczyszczeniu Odry rozpoczął się dopiero w 14. minucie głównego wydania „Wiadomości”. Ktoś mocno się postarał, żeby widz nie pomyślał, że skażenie Odry jest informacją dnia. Ważniejsze było nawet podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o dodatku węglowym.

A gdy materiał w końcu wyemitowano, nie obyło się bez zarzutów pod adresem Donalda Tuska i polityków opozycji. Sugerowano, że niepotrzebnie upolityczniają oni temat skażonej Odry. Później pojawiła się wzmianka o „największej katastrofie ekologicznej w Europie” i tu wskazano, że była nią… awaria oczyszczalni ścieków „Czajka”.

Podczas tej awarii ze strony prezydenta Warszawy była pogarda wobec mieszkańców nadwiślańskich miejscowości, położonych na północ od stolicy, gdzie płynęły fekalia

– przekonywał dziennikarz „Wiadomości”.

A zatem to, co wydarzyło się na antenie TVP Info, można rozpatrywać w kategoriach żartu, ale jest to raczej śmiech przez łzy. W trakcie programu „Woronicza 17” nad paskiem z informacjami pojawił się tweet obwiniający Donalda Tuska za skażenie Odry.

TVP Info dało się nabrać?

Podczas programu „Woronicza 17” w TVP Info nad paskiem z informacjami wyświetlano tweety internautów. W pewnym momencie na ekranie pojawił się wpis o takiej treści:

Tusk z Niemcami celowo zatruli Odrę, żeby obalić polski rząd!

Sęk w tym, że tweet miał ironiczny charakter. Wystarczy, że spojrzymy, kto go zamieścił na Twitterze: zrobił to internauta Pierre d’Oleesh (polecamy przeczytać na głos), który na swoim profilu napisał, że liczy się dla niego „Bóg, Honor, Ojczyzna, Partia, Prezes!”.

Być może pracownik TVP nie zna się na żartach, a może liczy na to, że to widzowie się nie połapią i uznają, iż Tusk faktycznie przyczynił się do skażenia Odry, żeby obalić polski rząd. Tak czy siak — aż trudno uwierzyć, że coś takiego wyświetlono w TVP.

A autor legendarnego już wpisu, sam ostro odniósł się do paska, który wyświetlono w telewizji publicznej…

TVP Info w dosadnych słowach o skeczu Neo-Nówki. „Może oni chcą, żeby ich ktoś zamknął?”

Fotografie: "Woronicza 17" TVP Info (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij