×

TVP Info o skeczu Neo-Nówki. „Może oni chcą, żeby ich ktoś zamknął?”

TVP Info o skeczu Neo-Nówki. Prowadzący program „W tyle wizji”, który jest emitowany w publicznej telewizji, odnieśli się do głośnego wystąpienia kabaretu. Skecz skupia się na największych grzechach PiS-u i krytyce rządu, i chociaż koszalińska publiczność była zachwycona, to nie wszystkim spodobało się to, co zobaczyli na scenie.

Mocny skecz Neo-Nówki o wyborcach PiS-u

Kabaret Neo-Nówka podczas 27. Festiwalu Kabaretu Koszalin, czyli „Wakacji all incluSyf” zaprezentował widzom uaktualniony skecz pt. „Wigilia”. Członkowie grupy – Roman Żurek, Radosław Bielecki i Michał Gawliński – mocno podkręcili scenariusz. Przedstawili na scenie rozmowę przy wigilijnym stole trzypokoleniowej rodziny, w której żyje m.in. wielbiciel „rządu Jarosława” (ojciec) oraz zwolennik opozycji (syn).

Twórcy skeczu skupili się na największych grzechach PiS-u, drwili z rządu, TVP oraz wyborców Prawa i Sprawiedliwości. W pewnym momencie Roman Żurek, grający rolę oczytanego opozycjonisty, skrytykował postawę ojca (zwolennika PiS) w ostrych słowach.

Żyjesz w takim kokonie informacyjnym, nie docierają do ciebie żadne zewnętrzne treści. Jesteś taki pożyteczny idiota. Oni ciebie w ciula robią, a ty się po prostu dajesz. A oni się bawią!

– mówił Żurek.

Kabareciarz nawiązał również do 2 miliardów złotych przekazanych dla TVP i 70 milionów wydanych na wybory kopertowe, które ostatecznie się nie odbyły.

Wiesz, ile za te miliony można by było dzieci wyleczyć, a my jak te łosie zbieramy na aukcjach charytatywnych, a rząd ma to wszystko w d*pi

– przekonywał.

Publiczność wydawała się być zachwycona występem Kabaretu Neo-Nówka. Było słychać śmiechy i gromkie brawa. Gdy nagranie udostępniono na YouTubie, zdobyło milionowe odtworzenia. Jednak nie wszystkim spodobał się sławny skecz…

TVP Info o skeczu Neo-Nówki

Do występu Neo-Nówki krytycznie odnieśli się prowadzący „W tyle wizji”, programu emitowanego na TVP Info. Stanisław Janecki i Krzysztof Feusette robili wszystko, by przekonać widzów, że ten skecz był nieśmieszny.

Tak szczerze mówiąc, obejrzałem ten tzw. głośny skecz. Nic tam nie ma specjalnie. Jeśli to jest ostra krytyka władzy to…

– i tu Janecki nie dokończył. Jedynie prychnął wzruszając ramionami.

Feusette natomiast podkreślał, że kabareciarze są nieobiektywni, bo według niego, poprzedniej władzy tak nie krytykowali.

Dam nagrodę i ze świecą będę szukał skeczu Neo-Nówki, która by wtedy kpiła z rządów Tuska i Kosiniaka-Kamysza. Pamiętam, że Robert Górski bardzo nieśmiało próbował drwić z pana Tuska z tego „haratania w gałę”. Proszę sobie porównać tamte skecze i te późniejsze z „Ucha Prezesa”, gdzie robi sobie żarty nawet z tragedii pod Smoleńskiem

– mówił oburzony.

Gdzie więcej tej wolności? Gdzie ostrzej kabaret atakował władzę: teraz za „reżimu” czy za „wspaniałej wolnościowej ekipy”

– ironizował Feusette.

Może oni [kabareciarze Neo-Nówki – przyp. red.] chcą, żeby ich ktoś zamknął?

– zapytał w końcu Janecki.

Nie chce być brutalny, ale mamy wolność. Jeśli ktoś chce się zamknąć, to niech się po prostu zamknie

– skwitował drugi prowadzący.

Źródła: teleshow.wp.pl, plejada.pl
Fotografie: Wikimedia Commons, Youtube (miniatura wpisu), Twitter, YouTube

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij