×

Rosjanie znów oczerniają Polaków. Twierdzą, że Polska chce zaatakować Ukrainę

Rosjanie znów oczerniają Polaków. Tym razem próbują skłócić nas z Ukraińcami, przekonując, że Polska zamierza… napaść na zachodnią Ukrainę. Taką informację przekazał Stanisław Żaryn — rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych.

Rosjanie znów oczerniają Polaków

Rosyjska propaganda od wielu miesięcy oczernia Polskę. Wysiłki Moskwy stały się jeszcze intensywniejsze, gdy Polacy otworzyli swoje domy dla Ukraińców. W „odwecie” za poparcie Kijowa, Kreml posuwa się do rozpowszechniania wielu fałszywych, krzywdzących informacji na temat Polski i Polaków. Niektóre są tak bzdurne, że aż trudno pojąć, jak ktoś mógł w ogóle na to wpaść.

Propagandziści nieustannie zastanawiają się, jak skłócić Polaków i Ukraińców. Przekonują m.in., że Polska chce… zaanektować część Ukrainy, a nawet Białorusi. Te wyssane z palca zarzuty powtarzają się od wielu tygodni.

Rząd RP chce napaść Ukrainę?

Niedawno na Telegramie pojawił się nowy wpis na ten temat. Poinformował o nim na Twitterze rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Rosyjska propaganda kontynuuje oczernianie Polski, kolportując kłamstwa nt. rzekomych planów agresji na zachodnią Ukrainę. To jeden ze stałych motywów wykorzystywanych przez Rosję w celu skłócenia Polaków i Ukraińców

– czytamy w poście.

W tekście sugeruje się wręcz, że władze RP są na ukończeniu swoich przygotowań, w tym utajonej kampanii poszukiwania nowych żołnierzy do oddziałów dedykowanych do wojny na Ukrainie

– informuje Żaryn.

Oczywiście temat chętnie podejmują prokremlowskie media, zaangażowane w szerzenie propagandy.

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij