×

43 nowe przypadki koronawirusa w Polsce! Liczba zarażonych sięgnęła 1163

Ilość osób zarażonych koronawirusem w Polsce ciągle wzrasta. Jak szacują specjaliści, szczyt zachorowań nadal przed nami. Na razie Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych 43 (!) potwierdzonych testem przypadkach zarażenia.

Ponury bilans zachorowań

W czwartek 26 marca o 14:40 liczba zarażonych koronawirusem wzrosła w Polsce do 1120. Tylko w ciągu jednej doby liczba chorych wzrosła o 35. Najwięcej przypadków, jak dotąd, odnotowano w województwie mazowieckim.

U 13 chorych objawy ustąpiły, ale tylko dwie uznaje się za wyleczone. Warto przypomnieć, że według najnowszych ustaleń naukowców, osoby, których organizmy wytworzyły przeciwciała i zwalczyły koronawirusa, najprawdopodobniej nie mają możliwości zarażenia się ponownie.

W każdym razie u makaków królewskich potwierdzono trwałą odporność na ten rodzaj wirusa, a przy tak bliskim pokrewieństwie genetycznym między ludźmi i makakami, występuje granicząca z pewnością możliwość, że organizm ludzki po zwalczeniu koronawirusa również się na niego trwale uodparnia.

Kolejne przypadki koronawirusa w Polsce

Według najnowszych doniesień Ministerstwa Zdrowia, w Polsce pojawiły się 43  nowe przypadki zarażenia koronawirusem, potwierdzone testem laboratoryjnym. Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z woj. śląskiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. lubuskiego, 6 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego i 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego.

Tym samym liczba chorych w skali kraju wzrosła do 1163.

 

Źródła: twitter.com

Polecane

Może Cię zainteresować