×

Ogromny wzrost ilości zakażeń! 34 nowych chorych i kolejna ofiara śmiertelna

Ministerstwo Zdrowia opublikowało aktualizację danych dotyczących ilości zakażeń koronawirusem w Polsce. Tendencja wciąż jest wzrostowa i wszystko wskazuje na to, że już wkrótce ilość zachorowań sięgnie kilku tysięcy. Mimo to, wiele osób nadal ignoruje zalecenia i opuszcza dom.

1085 zakażeń koronawirusem

Zgodnie z najnowszymi danymi opublikowanymi na Twitterze przez Resort Zdrowia, w ciągu nocy przybyło 34 chorych. Obecna liczba zakażonych koronawirusem wynosi 1085 i nastąpiło 15 zgonów. W ciągu ostatnich kilkunastu godzin zmarło dwóch pacjentów. 67-latek ze szpitala w Koszalinie oraz 75-latek w Kaliszu. W przypadku drugiego pacjenta nie uznano Covid-19 za przyczynę śmierci. 

Covid-19 to choroba atakująca przede wszystkim drogi oddechowe i wywołująca objawy podobne do tych typowych dla zapalenia płuc. Niemniej jednak, atmosfera napięcia i niepewności wywołana przedłużającą się epidemią sprawia, że niekiedy ludzie najbardziej wrażliwi psychicznie podejmują próby samobójcze. We Włoszech miało miejsce już kilka samobójstw wśród personelu medycznego.

Promocja na koronawirusie

Podczas, gdy wielu przedsiębiorców boryka się z bolączkami utraty klientów z powodu epidemii, wielkie korporacje mają niepowtarzalną okazję na ocieplenie swojego wizerunku. Co rusz dowiadujemy się o tym, że znane marki wydają ogromne sumy pieniędzy na walkę z koronawirusem. Sieć salonów meblowych Agata przeznaczyła milion złotych na zwalczanie epidemii. PKN Orlen uruchomił produkcję płynu do dezynfekcji rąk w opakowaniach 5-litrowych. Oprócz tego, koncern wyda 6 milionów złotych na walkę z epidemią. Grupa LOTOS przekaże na ten cel 5 milionów, a marka 4F odda 20% obrotu w sklepie internetowym na zakup środków medycznych i wyposażenia medycznego dla szpitala MSWiA. Grupa KGHM z kolei, przekazała dolnośląskiemu oddziałowi Ministerstwa Zdrowia aż 10 000 masek P2. Wkrótce spółka rozpocznie również produkcję płynów odkażających.

Fotografie: Twitter.com

Polecane

Może Cię zainteresować