×

Zniesiono jeden z zakazów! Obowiązywał w Polsce od grudnia 2020 roku

Ta wiadomość z pewnością ucieszy wielu Polaków. Zniesiono jeden z zakazów, który obowiązywał już od grudnia 2020 roku. Rząd nie zdecydował się jednak na jego przedłużenie, a rozporządzenie wygasło 13 stycznia 2021 r.

Rząd przedłużył obostrzenia do 31 stycznia

Na powrót do normalności musimy jeszcze poczekać, czego nie ukrywają rządzący. Sądząc po liczbie zgonów pacjentów z COVID-19 i chorobami współistniejącymi, o skutecznym leczeniu raczej nie ma mowy. Dlatego całą nadzieję rząd pokłada w szczepieniach.

Na razie musimy się pogodzić z kolejnym przedłużeniem obowiązywania restrykcji. Tym razem do 31 stycznia. A zatem przynajmniej do końca miesiąca obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej pięciu osób, obowiązek zakrywania nosa i ust oraz zachowania stosownego dystansu. A co z resztą?

Zniesiono jeden z zakazów

Ta informacja wywołała popłoch w całej Europie. Nowy szczep koronawirusa wykryto na terytorium Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Władze europejskich krajów wystraszyły się, że nowa odmiana wirusa rozprzestrzeni się po całym kontynencie, powodując gwałtowny przyrost zakażeń i zgonów.

Dlatego rządzący, również w Polsce, podjęli decyzję o wprowadzeniu zakazu lotów z Wielkiej Brytanii. To spowodowało, że wielu naszych rodaków, pracujących na Wyspach, nie mogło dotrzeć do domu w okresie świątecznym. Później okazało się, że zakaz lotów przedłużono do 13 stycznia.

Wreszcie pojawiły się jakieś dobre wieści, które z pewnością ucieszą Polaków żyjących na Wyspach i ich rodziny w Polsce. Rząd nie podjął decyzji o przedłużeniu zakazu lotów do Polski z Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Rozporządzenie wygasa 13 stycznia i nie pracujemy nad nowym

– przekazał wiceminister infrastruktury Marcin Horała.

Horała potwierdził tę informację w mediach społecznościowych. Przy okazji dowiadujemy się, że podróżujących nadal będzie obowiązywać 10-dniowa kwarantanna.

Brak zakazu administracyjnego lotów. Kiedy i jakie pojawią się w siatce połączeń, to już decyzja przewoźników. Dla wszystkich przylatujących obowiązuje 10-dniowa kwarantanna

– napisał Marcin Horała.

Przypomnijmy, że zamknięte pozostają stoki narciarskie, restauracje (mogą serwować jedynie dania na wynos i dowóz), hotele (czynne hotele pracownicze i dla medyków), galerie handlowe (otwarte jedynie nieliczne sklepy) czy infrastruktura sportowa (dostępna jedynie dla uprawiających sport zawodowo). Wielu przedsiębiorców buntuje się przeciwko restrykcjom i zapowiada otwarcie biznesów wbrew zarządzeniu władz.

Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować