×

Zakaz lotów z Wielkiej Brytanii przedłużony. Jest projekt rozporządzenia

Miał przestać obowiązywać już jutro, ale tak się nie stanie. Zakaz lotów z Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej zostanie przedłużony! Jak informuje Radio ZET, rząd opracował projekt nowego rozporządzenia.

W Wielkiej Brytanii znowu lockdown

Sytuacja w Wielkiej Brytanii jest bardzo trudna – dziennie przybywa ponad 50 tys. osób zakażonych koronawirusem! Premier zapowiedział wprowadzenie nowych obostrzeń i słowa dotrzymał.

Wczoraj Boris Johnson ogłosił kolejny lockdown. Od dzisiaj szkoły i uczelnie przechodzą na nauczanie zdalne. Jedynie żłobki pozostają otwarte. Brytyjczycy mogą wychodzić z domów jedynie w wyjątkowych sytuacjach. Konkretnie do pracy, jeśli nie można wykonywać jej zdalnie. A także po zakupy lub w celu uprawiania sportu w obrębie swojego miejsca zamieszkania (raz dziennie).

Brytyjczycy rozpoczęli szczepienie nowym preparatem. To w szczepionkach pokładają największe nadzieje. Tylko w ciągu minionej doby odnotowano 58 784 nowe zakażenia koronawirusem. Warto jednak zauważyć, że mimo tak ogromnej ilości nowych zakażeń, w związku z COVID-19 zmarło 405 pacjentów (porównywalnie do Polski).

Zakaz lotów z Wielkiej Brytanii

Już jutro miał przestać obowiązywać zakaz lądowania samolotów z Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, wprowadzony 22 grudnia 2020 roku. Ale sytuacja epidemiczna wymusiła na rządzących zmianę planów.

Z uwagi na ogłoszenie w Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, konieczne jest wprowadzenie zakazów w ruchu lotniczym w odniesieniu do lotów międzynarodowych po powyższym terminie

– czytamy.

„Powyższy termin” to 6. stycznia br.

Wielka Brytania zmaga się z nowym wariantem koronawirusa, charakteryzującym się większą zakażalnością. Wiele europejskich krajów zdecydowało o zawieszeniu połączeń z Wyspami.

Wszystko wskazuje na to, że w Polsce zakaz lądowań samolotów z Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej od 13 stycznia zostanie przedłużony. Jak informuje Radio ZET, rząd opracował projekt nowego rozporządzenia.

W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się zakażeń wirusem SARS CoV-2 istnieje konieczność skorzystania z prawa do wprowadzenia zakazów w ruchu lotniczym, niezbędnych ze względu na bezpieczeństwo Rzeczypospolitej Polskiej, w celu minimalizacji zagrożenia dla zdrowia publicznego

– czytamy w projekcie rozporządzenia Rady Ministrów. To ukazało się dzisiaj w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów zamieszczonym na stronie BIP.

Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować